Składany iPad w drodze? Apple ma pracować nad urządzeniem!

Kiedy wszyscy mówią o składanych smartfonach i gdybają o tym, kiedy Apple zaprezentuje składanego iPhone’a wiele wskazuje na to, że to właśnie składany iPad będzie pierwszym urządzeniem z tego typu ekranem w historii producenta.

Apple pójdzie zupełnie inną drogą niż konkurencja

Składane smartfony są ostatnim krzykiem mody na rynku telefonów, dlatego też wszyscy zastanawiają się, kiedy Apple zdecyduje się na zaprezentowanie składanego iPhone. Jeden z analityków podał orientacyjną cenę, jaką trzeba będzie zapłacić w momencie premiery tego urządzenia.

składany ipad koncept_1
iPad ze składanym ekranem miałby pojawić się na rynku w 2024 roku. Fot. MacRumors

Przeczytaj także: Ile będzie kosztował składany iPhone?! Analitycy zdradzają kosmiczną kwotę!

Reklama

Szokujący może okazać się jednak fakt, że to składany iPad może być pierwszym urządzeniem w portfolio amerykańskiego producenta, który będzie korzystał z elastycznego wyświetlacza. Takie zaskakujące informacje podaje Ben Wood, analityk CSS Insight.

Najpierw składany iPad, potem dopiero iPhone

Składany iPad miałby pojawić się na rynku nawet dwa lata wcześniej niż składany iPhone. Wood zdradził, że tablet miałby trafić na rynek już w 2024 roku, kiedy smartfon z serii iPhone z elastycznym wyświetlaczem nie zadebiutuje wcześniej niż przed 2025 rokiem.

Składany iPad w drodze? Apple ma pracować nad urządzeniem!
Stworzenie składanego iPada wiąże się z mniejszym ryzykiem.

Dlaczego więc składany iPad byłby pierwszy? Apple w ten sposób rzekomo chciałoby przebadać rynek i przetestować rozwiązania technologiczne. Rynek tabletów nie jest tak rozbudowany, więc w razie niepowodzenia producent nie musiałby liczyć tak ogromnych strat, jak w przypadku, gdyby to składany iPhone okazał się klapą.

Według analityka, Apple prowadzi już zaawansowane prace nad składanym tabletem.

Źródło: MacRumors

1 - ilość komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama