Site icon MenWorld.pl

Sklepy Lidl w Polsce zostaną zamknięte! Sieć ma powód. Jaki?

Sklepy Lidl w Polsce zostaną zamknięte! Sieć ma powód. Jaki?

Sklepy Lidl w Polsce zostaną zamknięte! Sieć ma powód. Jaki?

Sklepy Lidl w całej Polsce zostaną zamknięte? Bardzo prawdopodobne jest to, że tak się stanie, jednak tylko na określony czas. Powodem jest zmiana koncepcji projektowej sklepów, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej intuicyjne.

Sklepy Lidl przejdą metamorfozę

Zmiana koncepcji ułożenia towarów i przeprojektowania sklepu jest czymś częstym, dlatego też klienci sklepów sieci Lidl w Polsce muszą przygotować się na czasowe utrudnienia. Z początku zmiany te można zauważyć w kilku lokalizacjach, jednak wkrótce dotkną one markety w całej Polsce, jak i w innych krajach, w których znajdziemy ten dyskont.

Sklep Lidl. Fot. własne.
Sklepy Lidl w Polsce zostaną zamknięte! Sieć ma powód. Jaki? Fot. mat. wł.

Przeczytaj także: Wielkie zmiany w Biedronce! Dotkną każdego klienta!

Zmiany dotyczące przeprojektowania alejek i ułożenia produktów może oznaczać czasowe zamkniecie sklepów, co jest po prostu nieuniknione. Na przeprojektowaniu sklepów mają zyskać nie tylko pracownicy, ale przede wszystkim klienci i sama spółka, która dzięki nowemu układowi, będzie w stanie zaoszczędzić m.in. zużycie energii.

Klienci będą mieć problem? Na czym będą polegać zmiany?

Nowy układ sklepów Lidl ma sprawić, że robienie zakupów będzie bardziej intuicyjne, ponieważ dyskont cały czas prowadzi analizy na temat zwyczajów konsumenckich i bada ich opinię. Największą zmianą, jaką przejdą sklepy Lidl będzie pojawienie się przejść poprzecznych w tylnej części sklepów. Tego typu rozwiązania zastosowano już w różnych, testowych lokalizacjach.

Sklep Lidl. Fot. własne.
Nowy układ sklepu ma wpłynąć korzystnie zarówno na klientów, jak i pracowników. Fot. mat. własny.

W tzw. poprzecznych tunelach, które zastosowano w przeprojektowanych sklepach, nabiał i mięso ustawiane są naprzeciw siebie. Zmniejszona została także odległość pomiędzy produktami, co ma skracać dystans pokonywany przez klientów podczas zakupów. Na zmianach skorzystają także pracownicy, ponieważ wygodniej będzie im układać produkty. Alejki mają być szersze, co ułatwi poruszanie się.

Obowiązują także nowe zasady dotyczące standardowego asortymentu i promocyjnych produktów – te pierwsze mają być eksponowane wzdłuż, a drugie poziomo. Z kolei produkty nieżywnościowe mają być dostępne na trzech poziomach półek. Tym zabiegiem sieć chce zyskać więcej miejsca na świeże produkty.

Ekspres w Lidlu za pół darmo! Śpiesz się, bo promocja trwa 5 dni!
Sieć sklepów przejdzie modernizację wnętrza. Fot. Pexels

Źródło: opr. wł./dlahandlu

Exit mobile version