Sony WF-1000XM4 – nowe, bezprzewodowe słuchawki douszne

Sony WF-1000XM4 to najnowszy produkt marki, której nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Prezentowane bezprzewodowe słuchawki douszne mają przede wszystkim cechować się udoskonaloną, cyfrową redukcją hałasu. Ma to również przełożyć się na lepszą jakość rozmów. Co ciekawe, producent deklaruje osiem godzin pracy na akumulatorze i to z włączonym systemem redukcji hałasu. Ciekawe, ciekawe.

Seria 1000X, ceniona na całym świecie „doczekała się” kolejnej wersji, która cechuje się bezprzewodowym połączeniem, lepszym systemem redukcji hałasu oraz ulepszoną jakością dźwięku. Wszystko to za sprawą procesora V1, który został zintegrowany z układem QN1e. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim lepszą redukcję hałasów, a przy okazji zmniejszone zużycie energii, które ma przekładać się na dłuższą pracę na baterii. Wspomniane zniwelowanie hałasów dobiegających z zewnątrz ma działać za sprawą mikrofonów – czujników w ilości sztuk dwóch. Jeden z przodu, drugi z tyłu, mają za zadanie przechwytywać, a także analizować zewnętrzne hałasy, by finalnie, skutecznie je wytłumić. Pomóc ma również 6-milimetrowy przetwornik akustyczny. Większa objętość magnesu i podatna membrana mają poprawić jakość dźwięków niskich oraz wspomnianą już redukcję hałasu.

Jakie kupić słuchawki na siłownię? Sprawdź polecane przez nas modele.

Nowe, bezprzewodowe słuchawki douszne Sony WF-1000XM4

Redukcja, redukcją, ale ważna jest również jakość audio. A ta ma w przypadku prezentowanych słuchawek być naprawdę dobra. To za sprawą kodeku Sony LDAC, który ma pozwolić na przesłanie 3-razy więcej danych niż w przypadku standardowego kodeku Bluetooth audio. Podobno jakość dźwięku ma być tak dobra, jak w przypadku połączenia przewodowego. To za sprawą wspomnianych już przetworników, kodeka oraz systemu DSEE Extreme.

Raczej o jakości dźwięku na chwilę obecną nie będę dyskutował, gdyż słuchawek nie testowałem, nie będę więc się wypowiadał. Producent sugeruje jednak, że Sony WF-1000XM4 mają zapewnić osiem pełnych godzin pracy. Z kolei dodatkowe szesnaście godzin mamy uzyskać zaś prawą etui, które oczywiście ma dodatkowo będzie pełnić funkcję ładowania. Co ciekawe, pięć minut ładowania ma zapewnić godzinę słuchania muzyki. Warto jeszcze wspomnieć, że słuchawki są wodoodporne. Technologia IPX4 ma pozwolić na działania w deszczu, gdyż nie będą im straszne ani pot, ani pryskająca woda.

Sony WF-1000XM4, a więc nowe, bezprzewodowe słuchawki douszne będą dostępne z wkładkami w trzech rozmiarach. Sprzedawane w kolorze czarnym i srebrnym jaką pojawić się w czerwcu bieżącego roku.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Test SSD Patriot Viper VPR400 RGB 512 GB. Godny uwagi?

Aby przyspieszyć PC warto zacząć od zmiany nośnika danych....


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!