Site icon MenWorld.pl

Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III oficjalnie zaprezentowane!

Japoński koncern przedstawił dwa nowe flagowe smartfony – Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III. Modele te nie tylko mogą pochwalić się mocną specyfikacją, ale także świetnymi aparatami. Co dokładnie wiemy o nowych telefonach od Sony?

Sony skupiło się przede wszystkim na możliwościach fotograficznych

Nie od dziś wiadomo, że najmocniejszą stroną smartfonów Sony są ich aparaty. Tak samo jest w przypadku modeli Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III. Oba smartfony zostały wyposażone w teleobiektyw o zmiennej ogniskowej (70-105 mm, zoom optyczny x2,9-x4,4, przysłona od f/2.3 do f/2.8). Jest to niezwykle ważne posunięcie w kwestii mobilnej fotografii, ponieważ Sony zrobiło coś, czego nie udało się dokonać konkurencji 0 technologię zamknęło w jednym obiektywie, nie w dwóch. Na pokładzie znajdziemy także Dual Pixel AF, dzięki któremu korekta ostrości jest natychmiastowa.

Modele Xperia 1 III i Xperia 5 III obsługują także technologię śledzenia w czasie rzeczywistym, Eye AF, tryb zdjęć seryjnych z szykbścią 20 kl./s, wyliczaniem parametrów AF/AE 60 razy na sekundę, nagrywanie wideo 4K 120 fps czy AI super resolution zoom. Na pokładzie znalazła się także optyka ZEISS.

Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III oficjalnie zaprezentowane!
Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III oficjalnie zaprezentowane!

Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III posiadają taką samą baterię

Pomimo różnych rozmiarów, smartfony Xperia 1 III i Xperia 5 III zostały wyposażone w taką samą baterię. Akumulator ma pojemność 4500 mAh. Telefony obsługują super-szybkie ładowanie 30W. W pół godziny można naładować baterię o 50%! Model Xperia 1 III dodatkowo wspiera ładowanie bezprzewodowe, także zwrotne.

Czym różnią się smartfony?

Oczywiście Sony Xperia 1 III i Xperia 5 III to smartfony różne. Sony wyposażyło model Xperia 1 III w wyświetlacz 6,5-cala wykonany w technologii OLED i proporcjach 21:9. Co wyróżnia ten model? Ekran oferuje rozdzielczość 4K przy odświeżaniu 120 Hz! To jedyny smartfon z takimi możliwościami na rynku.

Jak to wygląda w przypadku bardziej budżetowego modelu? Xperia 5 III została wyposażona w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Model oferuje ekran o przekątnej 6,1-cala i podobnych proporcjach co mocniejszy brat.

W kwestii specyfikacji natomiast jest bardzo podobnie. Xperia 1 III i Xperia 5 III będą pracować pod okiem niezwykle wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 888. Modele różnią się jednak w kwestii pamięci. Xperia 1 III oferowana będzie w konfiguracji 12 GB RAM i dysku 256/512 GB, a Xperia 5 III z 8 GB RAM i 128/256 GB na dane użytkownika. Oba smartfony wyposażone zostały w slot na karty pamięci.

Z ciekawostek można wspomnieć, że oba smartfony zabezpieczono przed przegrzaniem. W momencie, gdy będziemy chcieli zagrać, gdy telefon będzie podłączony do ładowarki to energia pobierana będzie z zasilacza, a nie z baterii. Smartfony Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III współpracują z kontrolerem DualShock4, posiadają łącze słuchawkowe jack 3,5 mm, NFC, Wi-Fi 6.

Modele Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III – cena i dostępność

Jeśli nastawialiście się na zakup Xperia 1 III lub Xperia 5 III, to będziecie musieli trochę poczekać. Według informacji od polskiego oddziału Sony, oba smartfony do sprzedaży trafią wczesnym latem. Powodem jest brak dostępności części.

Dokładnych cen jeszcze nie znamy. Według plotek, Xperia 1 III na europejskim rynku ma kosztować około 1199 euro (5500 złotych), a Xperia 5 III 899 euro (4100 PLN).

Exit mobile version