89
Views

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyliczył oszczędności 23 milionów Polaków. Sprawdź łatwo przez Internet jaki jest Twój stan konta emerytalnego.

Sprawdź stan konta emerytalnego w łatwy sposób
Sprawdź stan konta emerytalnego w łatwy sposób

ZUS podsumował ubiegły rok i dla ponad 23 milionów osób zaktualizował stan konta emerytalnego. Można to sprawdzić w łatwy sposób przez Internet. Wystarczy skorzystać z platformy PUE.

W jaki sposób uzyskam dostęp do PUE?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informacje o stanie konta emerytalnego przekazał jedynie elektronicznie przez PUE. Jeśli nie posiadasz dostępu do swojego profilu, wystarczy zarejestrować się z użyciem profilu zaufanego, internetowej bankowości, podczas e-wizyty w ZUS lub w lokalnej placówce.

Gdzie znajdę stan konta emerytalnego w PUE?

Informacje os tanie konta i prognozę emerytury znajdziemy w panelu “ubezpieczony”. Następnie w menu po lewej stronie klikamy “Informacja o stanie konta”, a potem “Informacja za 2021r.”.

Sprawdź stan konta emerytalnego w łatwy sposób
Sprawdź stan konta emerytalnego w łatwy sposób

Jakie dokładnie informacje ZUS przesłał?

Według informacji od ZUS, udostępnione zostały informacje o łącznym stanie konta emerytalnego na koniec 2021r. Dowiemy się także jaka kwota trafiła do otwartego funduszu emerytalnego, a także sprawdzimy podział składek na miesiące. ZUS informuje także, że osoby, które ukończyły 35 rok życia, otrzymają dodatkowo prognozę emerytury w kilku wariantach. Przykładowo, ubezpieczony dowie się na jaką emeryturę może liczyć odprowadzając w takiej samej ilości składki, jak w poprzednich latach i pracując do wieku emerytalnego. Drugi wariant to wysokość emerytury, gdyby ubezpieczony nie odprowadzał składek do wieku emerytalnego i jej wysokość wyliczana by była tylko z dotychczasowo odprowadzonych składek.

Źródło: Business Insider

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategoriibiznes.

Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.