SsangYong Rexton G4
SsangYong Rexton G4

SsangYong chwali się świetną sprzedażą w Polsce i Europie

Bardzo dobre pierwsze półrocze dla marki SsangYong. Aż 671 zarejestrowanych samochodów, które przekłada się na wzrost o 630%! Polski rynek jest dla marki siódmym jeśli chodzi o sprzedaż. Mało tego, Koreańczycy mają najwyższy wzrost sprzedaży w całej Unii Europejskiej.

Dobra passa koreańskiej marki SsangYong w Europie. Polacy zaufali producentowi samochodów i kupili 671 pojazdów w pierwszym półroczu bieżącego roku. W sumie, wcale mnie to nie dziwi. Wystarczy wsiąść do tego auta by przekonać się, że to całkiem solidny wóz. Pamiętam moją przygodę z modelem Rexton G4. Dobra jakość, wysoki komfort podróżowania i rozsądna cena. Teraz ten samochód przeszedł lifting, przez co wygląda jeszcze lepiej niż poprzedni, flagowy SUV marki.

SsangYong chwali się świetną sprzedażą w Polsce i Europie
SsangYong chwali się świetną sprzedażą w Polsce i Europie

SsangYong ze wzrostem sprzedaży na poziomie 630%

Rynek samochodów w Europie obecnie wygląda jak… wygląda. Sami wiecie jak dużym problemem jest dostępność samochodów. A jednak, Koreańczycy chwal się, że mają największy pośród producentów samochodów osobowych wzrost sprzedaży w miesiącach styczeń – czerwiec bieżącego roku. Mowa o 65% względem analogicznego okresu 2021 roku.

Polska może i nie jest w TOP3 miejsc, w których marka sprzedaje dużo samochodów, jednak 671 osób zdecydowało się zaufać marce. To sprawia, że z dziesiątego miejsca, polski importer „trafił” na miejsce siódme.

Niezakłócone dostawy samochodów i dobre pozycjonowanie cenowe pozwalają nam konsekwentnie realizować założone plany sprzedaży. W drodze z Korei jest kolejna dostawa kilkuset samochodów, które już niebawem trafią do 23 autoryzowanych salonów Ssangyong. Mamy wszystkie narzędzia, aby bić kolejne rekory i już na koniec wakacji przekazać polskiemu klientowi tysięcznego SsangYonga w tym roku. – Jerzy Prządka – członek Zarządu SsangYong Auto Polska