W ramach Fortuna Puchar Polski 2022/23 zostanie rozegranych siedem spotkań. Będziemy świadkami meczu Stal Rzeszów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Czy pierwszoligowiec pokona drużynę z trzeciej ligi? A może Pogoń zaskoczy?

Wiele ciekawych meczy zostanie rozegranych na polskich boiskach. O 16:00 rozpocznie się spotkanie Lech II Poznań – Pogoń Siedlce. Następnie o 17:00 Garbarnia Kraków będzie podejmować u siebie Olimpię Elbląg. O tej samej porze rozpocznie się również mecz Wigry Suwałki – KKS 1925 Kalisz. Następnie o 18:00 rozegrane zostaną dwa spotkania. Raduni Stężyca – Wisłą Puławy oraz GKS Jastrzębie – Sokół Ostróda. O 19:00 pojawimy się na stadionie w Rzeszowie, gdzie Stal Rzeszów podejmować będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Ostatnim spotkaniem w ramach Fortuna Puchar Polski 2022/23 w dniu dzisiejszym będzie mecz o 19:30 pomiędzy Chojniczanka Chojnice a Hutnikiem Kraków.

Stal Rzeszów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Puchar Polski
Stal Rzeszów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Puchar Polski.

Stal Rzeszów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Puchar Polski 2022/23

Wczoraj rozegrano dwa mecze w ramach Pucharu Polski. Motor Lublin wygrał 4:2 ze Śląsk II Wrocław. Z kolei Ruch Chorzów pokonał 2:0 Znicz Pruszków. Dziś skupimy się na spotkaniu Stal Rzeszów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Faworytem meczu jest drużyna gospodarzy, która obecnie rozgrywa mecze w Fortuna 1 Liga. Tak czy inaczej, nie może raczej początku sezonu uznać za udany, bowiem po dwóch spotkaniach ma zaledwie jeden punkt i zajmuje 12 miejsce w tabeli. Czy dziś Stal będzie chciała udowodnić swoim kibicom wolę walki i zwycięży z drużyną, która obecnie rozgrywa spotkania w trzeciej lidze? Zapewne tak. Tym bardziej, że Pogoń, jak już wspominałem, spadła z eWinner II Ligi i obecny sezon “spędza” ligę niżej. W związku ze spadkiem klub opuściło wielu czołowych zawodników, aczkolwiek, co zaskakujące, pozostał Kolumbijczyk Jean Franco Sarmiento, który jest gwiazdą drużyny.

Tak naprawdę nie znamy jeszcze formy Pogoni, gdyż na rozpoczęcie sezonu trzeciej ligi musimy jeszcze poczekać. Tak czy inaczej, w przypadku spotkań sparingowych nie można powiedzieć, że Pogoń nie może się pochwalić wybitnymi wynikami: Wisła Puławy (2-3), Znicz Pruszków 1-1, Pogoń Siedlce 0-2, Polonia Warszawa 2-2, Pilica Białobrzegi 1-1.

Stal Rzeszów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki – poprzednie spotkania obu drużyn

Stal miała już okazję rozgrywać mecze z Pogonią w ubiegłym sezonie eWinner 2 Liga. Oba te spotkania zwyciężyła Stal Rzeszów, w związku z tym dziś jest uznawana za faworyta.

Źródło zdjęć: strona internetowa Stali Rzeszów. Zdjęcie główne autorstwa Artura Ruszały – z niedzielnego meczu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi Stali Rzeszów z Chrobrym Głogów. Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii sport.