Site icon MenWorld.pl

Sterowniki do drukarki Canon? Uważaj na scam!

Użytkownicy drukarek Canon muszą mieć się na baczności. Po sieci krążą strony internetowe, które rzekomo oferują najnowsze sterowniki do urządzeń tego producenta. Tak naprawdę są to pułapki, które mogą wyrządzić sporo krzywdy. Dlatego sterowniki do drukarki Canon należy pobierać tylko ze strony producenta.

Użytkownicy drukarek Canon celem ataku oszustów

Wszyscy wiemy, że sieć nie jest bezpiecznym miejscem. Co chwila pojawiają się informacje o oszustach, którzy chcą dostać w swoje ręce nasze poufne dane. Przestępcy podszywają się pod banki, strony rządowe, czy producentów popularnych urządzeń elektronicznych. Teraz na baczności muszą się mieć użytkownicy drukarek japońskiej firmy!

Sterowniki do drukarki Canon? Uważaj na scam!
Sterowniki do drukarki Canon? Uważaj na scam!

Przeczytaj także: Znowu atakują! Odetną prąd jak nie zapłacisz. To kłamstwo!

Tworzenie fałszywych stron to codzienność w świecie cyberprzestępców. Oszuści tworzą tego typu portale, aby móc “nabrać” użytkowników, którzy poszukują konkretnych informacji lub plików i ukraść poufne dane. Właśnie w takim celu zostały stworzone strony skierowane do użytkowników drukarek japońskiego producenta.

Sterowniki do drukarki Canon? Uważajcie na te strony! To oszustwo!

Drukarki japońskiej firmy to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu na świecie. Z produktów tej marki korzystają miliony osób na świecie. Niekiedy urządzenia wymagają od nas zainstalowania sterowników, które umożliwią im poprawną pracę. Jeśli właśnie poszukujecie oprogramowania do swojej drukarki, uważajcie na fałszywe strony. Podczas poszukiwań możecie natknąć się na portale, które są oszustwem. Oto lista adresów, które chcą uzyskać od nas poufne dane:

W momencie, kiedy będziemy chcieli pobrać wymagane do poprawnego działania drukarki oprogramowanie, próba ta kończy się niepowodzeniem. Po chwili pojawi nam się okienko z czatem, z którego będziemy mogli porozmawiać z “obsługą klienta”. Ta oczywiście będzie chciała nam pomóc rozwiązać problem. Oszuści działają na dwa sposoby – żądają za naprawę pieniędzy lub podczas rozmowy z użytkownikiem przejmują kontrolę nad jego komputerem.

Warto przy okazji zauważyć, że sugerujemy by pobierać sterowniki do drukarki Canon tylko i wyłącznie ze strony producenta: https://www.canon.pl/support/.

Źródło: Gizmodo/Fot. lofrev

Exit mobile version