109
Views

Nie tak dawno Microsoft uruchomił usługę Xbox Cloud Gaming, która pozwala na strumieniowe granie w najnowsze tytuły, nie zważając na urządzenie, czy jego możliwości. Teraz korzystanie z usługi na komputerach PC będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ XCG trafiło do aplikacji komputerowej Xbox.

Xbox Cloud Gaming jeszcze prostsze w obsłudze

Wraz z nową aktualizacją, którą mogą pobrać osoby zapisane do programu Xbox Insider, Microsoft zrobił ukłon w stronę abonentów usługi xCloud Gaming. W nowej aktualizacji użytkownicy zyskują bardzo łatwy dostęp do usługi xCloud, która znajduje się w aplikacji Xbox. Systemowe dojście do usługi będzie znacznie wygodniejsze, co z pewnością docenią osoby, które korzystają z tej usługi.

Obecnie, aby skorzystać z usługi Cloud Gaming gracze PC do połączenia się z serwerami, muszą wykorzystać z przeglądarkę. Z najnowszą aktualizacją się to zmieni, ponieważ wszystkie gry będą dostępne z poziomu systemowej aplikacji Xbox.

Xbox Gaming Cloud
Strumieniowe granie Xbox Cloud Gaming stało jeszcze łatwiejsze!

Usługa w systemie będzie bardziej rozwinięta

Jak podaje Jason Beaumont, który dzierży posadę dyrektora ds. odczuć płynących z grania na konsolach Microsoftu, potwierdza również, że wraz z zaimplementowaniem usługi Xbox Cloud Gaming użytkownicy zyskają nowe funkcje, których nie było na przeglądarce. Aplikacja da dostęp do najważniejszych informacji. Gracz będzie mógł sprawdzić np. stan swojego połączenia internetowego. Użytkownicy zyskają także możliwość zapraszania znajomych czy dostęp do funkcji społecznościowych.

Przeczytaj także: Nadchodzi rewolucja gamingu! Microsoft xCloud wkrótce na TV!

Obecnie w usłudze Xbox Cloud Gaming znajduje się ponad 100 tytułów. Te możemy streamować na ekran naszego komputera, laptopa czy tableta. Strumieniowe przesyłanie danych jest przyszłością branży gier. W najnowsze tytuły może zagrać każda osoba, niezależnie od tego, jaką mocą dysponuje jej komputera.

Kategoria artykułu
Gry · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.