W związku z atakiem Rosji na Ukrainę Szachtar Donieck rozgrywa swoje mecze na Stadionie Miejskim Legii Warszawa. To oznacza, że w Warszawie będzie słyszalny hymn Ligi Mistrzów. Ukraińska drużyna poczuje się na warszawskim stadionie jak u siebie w domu!

Szachtar Donieck zagra w Warszawie

Agresja Rosji na Ukrainę dotknęła wszystkich życie całego kraju, nawet sportu. Zawodowe drużyny piłkarskie tamtejszej ligi grają poza granicami swojego kraju. Wiele drużyn stacjonuje w Polsce, a jedną z nich jest Szachtar Donieck. Ukraiński klub jest uczestnikiem Ligi Mistrzów, a to oznacza, że polscy kibice będą mogli oglądać te rozgrywki na naszych stadionach.

Szachtar Donieck rozegra najbliższe spotkanie przeciwko Celtikowi Glasgow już jutro, tj. w środę 13 września. Mecz ten odbędzie się na Stadionie Miejskim w Warszawie, na którym na co dzień swoje spotkania rozgrywa drużyna Legii Warszawa. To oznacza, że już jutro kibice w stolicy będą mogli usłyszeć hymn Ligi Mistrzów na własne uszy!

Drużyna nie ma swojego stadionu od 2014 roku

Ukraiński Szachtar Donieck swoją przygodę w Lidze Mistrzów zaczął od wysokiego zwycięstwa nad niemieckim RB Lipsk. Drużyna z Doniecka wygrała ten mecz 4:1 i dzięki bilansowi bramkowemu zajmuje pierwsze miejsce w grupie ze wcześniej wspomnianym RB Lipskiem, Celtikiem i Realem Madryt.

Przeczytaj także: Bayern Monachium vs FC Barcelona. Gdzie oglądać mecz?

Dzięki Szachtarowi na Polskich boiskach, po raz pierwszy od sześciu latach, zabrzmi hymn Ligi Mistrzów. Z tej okazji Stadion Miejski w Warszawie został przyozdobiony herbem ukraińskiego klubu i zdjęciami nawiązującymi do ich historii. Wszystko po to, aby zawodnicy tej drużyny poczuli się jak u siebie. Tego uczucia nie znają jednak od 2014 roku, ponieważ klub nie posiada swojego własnego stadionu. Wszystko przez konflikt w Donbasie.

Zobaczcie, jak stołeczny klub z Polski przygotował się na mecz Szachtara z Celtikiem!

Źródło: Szachtar Donieck @Twitter