111
Views

Ze względu na TGP wynoszące 450 W i limit mocy pokroju 600W, mówi się, że chłodzenie NVIDIA RTX 4090 ma być potężne. To nie tylko spekulacje, ale także informacje potwierdzone przeciekami, także w formie zdjęć.

Tak może wyglądać chłodzenie NVIDIA RTX 4090. Robi wrażenie
Tak może wyglądać chłodzenie NVIDIA RTX 4090. Robi wrażenie. Źródło: Techpowerup

Tak może wyglądać chłodzenie NVIDIA RTX 4090. Robi wrażenie

Ze względu na tak duży pobór mocy chyba nikt nie spodziewa się układu, który zajmie nam dwa sloty, ba mówi się nawet, że będą karty cztero slotowe, co potwierdzały by przecieki dotyczące wyglądu kart, które miały miejsce w poprzednich dniach. Za wycieki te odpowiedzialny jest użytkownik Twittera o pseudonimie “wxnod”, który dostarcza kolejne informacje w postaci zdjęć widocznych powyżej. Uwagę przykuwa aż trzynaście miedzianych rurek cieplnych o grubości 6 mm. Rurki te nie stykają się bezpośrednio z GPU, lecz z miedzianą komorą parową, która służy jako baza dla GPU i otaczających go układów pamięci.

Źródło: Techpowerup

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii hardware.

Kategoria artykułu
Hardware
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.