Team Fortress 2 to gra, która ma tysiące fanów, jednak Valve dawno już odpuściło sobie wspieranie tego tytułu. To oczywiście nie spodobało się graczom, który zaczęli naciskać dewelopera, aby ten zajął się obecnym stanem gry. Firma ugięła się i postanowi ją naprawić.

Team Fortress 2 w dalszym ciągu cieszy się popularnością

Gra Team Fortress 2 to tytuł, który zadebiutował w 2007 roku i pomimo upływu 15 lat, gra w dalszym ciągu jest niezwykle popularna. Warto również zaznaczyć, że tytuł w dalszym ciągu przynosi Valve sporo dochodów, ponieważ w grze w dalszym ciągu sprzedawane są skrzynki i przedmioty kosmetyczne. Pomimo popularności Valve odpuściło sobie nadzorowanie tego tytułu, co jest widoczne na serwerach.

team fortress 2
Team Fortress 2 będzie dalej wspierane! Gracze uradowani!

Przeczytaj także: DLC Heart of Russia wyjdzie gdy skończy się wojna w Ukrainie

Serwery Team Fortress 2 są zapełnione botami, przez które gra nie jest przyjemna. Tytuł generuje również inne błędy, przez które gracze zdecydowali się zwrócić do dewelopera. Valve już od jakiegoś czasu dostaje od miłośników gry prośby o to, aby zajął się tym przypadkiem. Przez pewien okres firma ignorowała te prośby, jednak w końcu się ugięła.

Valve w końcu usłyszało fanów gry

Boty to istna plaga serwerów Team Fortress 2. Nie tylko spamują kanały tekstowe i głosowe, ale również wyrzucają graczy czy używają aimbota. Przez to gra w ten tytuł jest prawie niemożliwa. Gracze już od jakiegoś czasu domagali się od Valve, aby firma zrobiła coś z tym stanem rzeczy. Uwagę na problemy w grze zwrócił pewien gracz, który przebrał się za postać z rozgrywki i stanął przed główną siedzibą Valve z napisem “#SaveTF2”.

Popularność gry potwierdzają dane z zeszłego roku, kiedy to Team Fortress 2 pobił swój rekord jednoczesnych graczy. Powodem takich tłumów na serwerach gry była duża aktualizacja, która miała usunąć kilka poważnych błędów z tytułu. Niestety, po jakimś czasie gra ponownie stała się niegrywalna ze względu na dużą ilość wcześniej wspomnianych botów. Na oficjalnym profilu gry na Twitterze pojawił się wpis, który potwierdza, że Valve stara się naprawić wszystkie istniejące problemy.

Źródło: Twitter