Telefony Samsung zyskają niezwykle przydatną funkcję, która pozwoli na komunikowanie się w rozmowie w dwóch innych językach. Wszystko za sprawą Sztucznej Inteligencji, która prawdopodobnie trafi do użytkowników producenta w przyszłym roku na zasadzie subskrypcji.

Telefony Samsung z funkcją tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym

Rozmowa telefoniczna z zagranicznym klientem, który mówi w języku, w którym nie znasz ani jednego słowa, a jego angielski nie stoi na dobrym poziomie? Stres, ryzyko nieporozumienia i wiele stresujących czynników może sprawić, że wszystko pójdzie nie tak. Telefony Samsung przyjdą na ratunek, ponieważ będą mogły tłumaczyć rozmowy telefoniczne w czasie rzeczywistym. Wszystko dzięki AI.

Samsung Galaxy Z Fold 5. Składany smartfon biznesowy.; Telefony Samsung przetłumaczą rozmowę telefoniczną w czasie rzeczywistym!
Samsung zyska bardzo ciekawą i innowacyjną funkcję tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym. Fot. Samsung Galaxy Z Fold 5, MenWorld.pl

Przeczytaj także: Apple Vision Pro kupimy w jednym miejscu i nigdzie indziej

Sztuczna inteligencja prawdopodobnie pojawi się w telefonach z serii Galaxy S24, które zadebiutują w przyszłym roku. Różne źródła podają, że będzie ona udostępniana na zasadzie subskrypcji. Wydaje się, że będzie warto, ponieważ oprogramowanie będzie w stanie tłumaczyć rozmowy w czasie rzeczywistym. To milowy krok w lepszej komunikacji.

Czy AI Live Translate Call będzie dostępne w Polsce?

AI Live Translate Call, bo właśnie tak ma nazywać się funkcja wspierana przez sztuczną inteligencję, będzie w stanie tłumaczyć rozmowy telefoniczne w czasie rzeczywistym. Funkcja będzie w stanie dostarczyć tłumaczenie zarówno w formie pisemnej, jak i audio. Wszystko ma odbywać się na urządzeniu, więc nie ma tutaj potrzeby zakupu dodatkowych akcesoriów czy obaw odnośnie do prywatności.

Telefony Samsung przetłumaczą rozmowę telefoniczną w czasie rzeczywistym!
Telefony Samsung przetłumaczą rozmowę telefoniczną w czasie rzeczywistym!

Oczywiście, pozostaje pytanie, czy telefony Samsung, które zaoferują tę niezwykle obiecującą funkcję, będą w stanie tłumaczyć rozmowy na wszystkie języki i czy będzie dostępna we wszystkich regionach. Jest to kluczowe pytanie, zwłaszcza dla użytkowników w Polsce. Na Siri w języku polskim czekamy już kilkanaście lat.

AI zostanie zaprezentowane wraz z Samsungiem Galaxy S24, który rzekomo ma mieć swoją premierę 7 lutego 2024 roku.

Źródło i zdjęcie: WCCFTech