Polski tenis w ostatnim czasie przeżywa wiele wspaniałych chwil. Głównym tego powodem jest fenomenalna Iga Świątek, która błyszczy na międzynarodowych kortach. Młoda Polka odnosi sukces za sukcesem, a teraz sam polski tenis może się pochwalić sporym osiągnięciem. W lipcu w Gdyni odbędzie się turniej WTA 250, na który mogą zjechać się największe gwiazdy światowego tenisa. 

Iga Świątek szansą dla polskiego tenisa 

Iga Świątek przebojem wdarła się do światowego tenisa. Sukcesy święciła już w młodzieżowych dywizjach wygrywając m.in. juniorski Wimbledon w wieku 17 lat. Największym dotychczasowym sukcesem 19-letniej Polki jest zwycięstwo w French Open w 2020 roku, gdzie w finale pokonała Sofię Kenin. Świątek została najmłodszą zwyciężczynią Wielkiego Szlema od 1992 roku, kiedy to finał Roland-Garros wygrała 18-letnia Monica Seles. Co więcej, Iga Świątek rozegrała cały turniej bez straty jednego seta! Triumf ten sprawił, że Polka nabrała skrzydeł! 

Trzy dni temu Iga Świątek odniosła kolejny sukces. Młoda tenisistka z Warszawy wygrał turniej WTA w Adelajdzie. W finale pokonała Belidnę Bncić 6:2, 6:2. W najnowszym rankingu WTA Polka zajmuje najwyższe w swojej karierze, 15. miejsce. Nie ma się co oszukiwać, duże sukcesy Igi Świątek mają ogromny wpływ na pozycję tenisa w naszym kraju. Z dnia na dzień zainteresowanie tą dyscypliną sportową rośnie, zupełnie jak w przypadku kiedy to Agnieszka Radwańska była jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Nic więc dziwnego, że promotorzy i miłośnicy tenisa chcą wykorzystać tą szansę. 

Turniej WTA z powrotem w Polsce

Turniej WTA wraca do Polski po pięciu latach nieobecności. Wydarzenie to bez wątpienia będzie największym turniejem tenisowym w naszym kraju. Poprzednio turniej WTA odbywał się w Katowicach w latach 2013 – 2016. W tamtym okresie swoje największe sukcesy świętowała Agnieszka Radwańska, jednak ani razu nie udało się jej zagrać w finale turnieju WTA odbywającym się w naszym kraju. 

Tegoroczny turniej WTA odbędzie się w lipcu w Gdyni. Jego organizatorem jest firma Tennis Consulting, której prezesem jest Tomasz Świątek, ojciec Igi Świątek. Powracający do naszego kraju turniej jest więc wspaniałą informacją dla wszystkich miłośników tenisa. Turniej WTA 250 odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka, którego położenie jest bardzo atrakcyjne. Ośrodek znajduje się rezerwacie leśnym znajdującym się praktycznie nad samym morzem. 

– Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny, mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju zagranica – oznajmia Tomasz Świątek. 

Warto nadmienić, że turniej WTA 250 transmitowany jest do ponad 150 krajów i jest jednym z trzydziestu turniejów wysokiej rangi, które rozgrywane są na całym świecie w ciągu sezonu. 

Turniej WTA
Czy Iga Świątek odniesie sukces w powracającym do Polski turnieju WTA?