122
Views

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że The Sims 4 przechodzą w tryb darmowej dystrybucji. Wielu twierdziło, że jest to pierwszy etap ogłoszenia The Sims 5. Okazuje się, że było w tym ziarenko prawdy, ponieważ Project Rene, czyli nowa generacja Simsów trafiła do bardzo wczesnej produkcji.

Maxis rozpoczął prace nad The Sims 5

Podczas wydarzenia Maxis dowiedzieliśmy się, że prace nad The Sims 5 już ruszyły. Project Rene, bo tak właśnie określana jest nowa generacja popularnej gry, znajduje się dopiero w początkowych fazach produkcji, ale już teraz wiemy, co będzie nas czekało.

Przeczytaj także: The Sims 4 od października będzie darmową grą!

The Sims 5 mają być ewolucją, więc ogromnych zmian w rozgrywce nie należy się spodziewać. Maxis potwierdziło, że znana rozgrywka zostanie zachowana, jednak zostaną wprowadzone nowe sposoby na grę i narzędzia, które wpłyną na kreatywność. Po ośmiu latach od premiery czwartej części, fani seri w końcu dostali zapowiedź kolejnej odsłony!

The Sims 5 oficjalnie zapowiedziane! Prace nad Project Rene ruszyły!_4
Prace nad kolejnymi Simsami ruszyły.

Project Rene zapewni sporo nowych doświadczeń

Project Rene, czyli The Sims 5 to gra, która przyniesie graczom zupełnie nowe doświadczenia. Data premiery gry nie została jeszcze zdradzona, ale na pewno nie nastąpi ona w 2023 roku, ponieważ prace nad tytułem dopiero się rozpoczynają. Niemniej jednak Maxis zdradził kilka szczegółów na temat nadchodzącej gry.

The Sims 5 oficjalnie zapowiedziane! Prace nad Project Rene ruszyły!_4
Gra ma dać więcej możliwości modyfikacji.

Przede wszystkim budowanie domów nie będzie opierać się na dobrze znanej siatce. Gracze będą mieć swobodę w budowaniu budynków oraz w ich dekoracji. Zostanie dodana możliwość personalizacji przedmiotów – mówimy tutaj o bardziej rozwiniętym systemie, który pozwoli np. na zmianę liczby poduszek na łóżku.

The Sims 5 oficjalnie zapowiedziane! Prace nad Project Rene ruszyły!_4
Sims 5 zaoferują tryb kooperacji, cross-play i cross-progresję.

Co więcej, gra będzie oferowała zarówno tryb solo, jak i możliwość gry w kooperacji. The Sims 5 będą posiadały funkcję cross-play i cross-progresję pomiędzy konsolami i komputerami PC.

Źródło: Maxis

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.