149
Views

Waśń pomiędzy dwoma strongmanami wydaje się być zakończona. W sobotnią noc Thor Bjornsson pokonał na punkty Eddiego Halla w bokserskim meczu. 

Thor Bjornsson lepszy od Halla  

W sobotnią noc na gali w Abu Zabi doszło do starcia bokserskiego pomiędzy dwoma strongmanami. Obaj są uważani za najsilniejszych ludzi na świecie. Thor Bjornsson w 2020 roku pobił rekord w martwym ciągu należący do Brytyjczyka, Eddiego Halla. Wówczas wynik wynosił 500 kg. Popularny “Góra” pobił go o zaledwie jeden kilogram. 

O pojedynku bokserskim mówiło się już od dłuższego czasu. Marketingowo starcie miało sprzedać się jako “Najcięższy pojedynek bokserki w historii”. Event był wstępnie zaplanowany na czerwiec 2021 roku. W związku z rozwojem pandemii, walka została przełożona na jesień tego samego roku. Organizatorzy byli zmuszeni ponownie przełożyć datę walki, gdyż Eddie Hall doznał kontuzji, a dokładniej zerwania bicepsa, przez co nie mógł wystąpić na gali. Na miesiąc przed planowanym starciem Thor Bjornsson dostał nowego przeciwnika w zastępstwie, a był to popularny armwrestler z Kanady, Devon Larrat.  

6 rund “pokazowego” starcia 

Panowie, delikatnie mówiąc – nie przepadają za sobą. Odzwierciedlenie tego stanu rzeczy mogliśmy zobaczyć podczas trwania ich pokazowego starcia. Thor Bjornsson w pełni kontrolował pojedynek, przeważając nad przeciwnikiem warunkami fizycznymi oraz przygotowaniem technicznym. Pierwsze dwie rundy były dość wyrównane i Hall próbował zagrozić obszernymi ciosami. W trzeciej rundzie Bjornsson zaczął wyraźnie przeważać i w ciągu 4 ostatnich rund posłał Brytyjczyka trzy krotnie na deski. Walka zakończyła się decyzją sędziów, którzy punktowali 57-54 na korzyść Islandczyka.  

Powtórkę całej walki znajdziecie tutaj!

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.