Thor Bjornsson pokonał Halla, czy będzie rewanż? 

Waśń pomiędzy dwoma strongmanami wydaje się być zakończona. W sobotnią noc Thor Bjornsson pokonał na punkty Eddiego Halla w bokserskim meczu. 

Thor Bjornsson lepszy od Halla  

W sobotnią noc na gali w Abu Zabi doszło do starcia bokserskiego pomiędzy dwoma strongmanami. Obaj są uważani za najsilniejszych ludzi na świecie. Thor Bjornsson w 2020 roku pobił rekord w martwym ciągu należący do Brytyjczyka, Eddiego Halla. Wówczas wynik wynosił 500 kg. Popularny “Góra” pobił go o zaledwie jeden kilogram. 

O pojedynku bokserskim mówiło się już od dłuższego czasu. Marketingowo starcie miało sprzedać się jako “Najcięższy pojedynek bokserki w historii”. Event był wstępnie zaplanowany na czerwiec 2021 roku. W związku z rozwojem pandemii, walka została przełożona na jesień tego samego roku. Organizatorzy byli zmuszeni ponownie przełożyć datę walki, gdyż Eddie Hall doznał kontuzji, a dokładniej zerwania bicepsa, przez co nie mógł wystąpić na gali. Na miesiąc przed planowanym starciem Thor Bjornsson dostał nowego przeciwnika w zastępstwie, a był to popularny armwrestler z Kanady, Devon Larrat.  

6 rund “pokazowego” starcia 

Panowie, delikatnie mówiąc – nie przepadają za sobą. Odzwierciedlenie tego stanu rzeczy mogliśmy zobaczyć podczas trwania ich pokazowego starcia. Thor Bjornsson w pełni kontrolował pojedynek, przeważając nad przeciwnikiem warunkami fizycznymi oraz przygotowaniem technicznym. Pierwsze dwie rundy były dość wyrównane i Hall próbował zagrozić obszernymi ciosami. W trzeciej rundzie Bjornsson zaczął wyraźnie przeważać i w ciągu 4 ostatnich rund posłał Brytyjczyka trzy krotnie na deski. Walka zakończyła się decyzją sędziów, którzy punktowali 57-54 na korzyść Islandczyka.  

Powtórkę całej walki znajdziecie tutaj!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...
Tomasz Chruściel
Tomasz Chruścielhttps://menworld.pl
Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj