172
Views

Długo wyczekiwana walka pomiędzy dwoma topowymi strongmanami ostatnich lat odbędzie się już w tę sobotę tj. 19 marca. Thor Bjornsson zmierzy się z Eddiem Hallem na gali w Dubaju.  

Thor Bjornsson vs Eddie Hall – który z nich jest silniejszy? 

Obaj zawodnicy są topowymi strongmanami. Wielokrotnie walczyli ze sobą o miano najsilniejszego człowieka globu. Konflikt między siłaczami rozpoczął się w 2020 roku, kiedy to Islandczyk pobił rekord w martwym ciągu ustanowiony przez Halla w 2016 roku. Wówczas Brytyjczyk zaliczył niesamowite 500 kg. Po 4 latach Thor Bjornsson pobił ten rekord o jeden kilogram. Po tym wydarzeniu Bjornsson i Eddie Hall wyrazili chęć potyczki w ringu bokserskim.

Zobacz jak Eddie Hall podnosi 500kg !

Długo wyczekiwana walki “Góry” z “Bestią” 

Początkowo walka była zaplanowana na wrzesień 2021 roku w Memorial Arena w Jacksonville. Eddie Hall z powodu kontuzji, zerwania bicepsa musiał przerwać przygotowania i tym samym wycofać się ze starcia ze swoim przeciwnikiem. Duże zainteresowanie wokół starcia oraz możliwości marketingowe skłoniły organizatorów do przeniesienia wydarzenia na stadion tenisa w Dubaju. Obiekt jest w stanie pomieścić od 5 do 6 tysięcy kibiców.

Walka odbędzie się 19 Marca. Jak myślicie, który z nich zwycięży?

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.