228
Views

Mogłoby się wydawać, że Unreal Engine 5 to silnik graficzny, który będzie wykorzystywany głównie w branży gier komputerowych, a nie w świecie motoryzacji. Volvo ma jednak inne plany. Szwedzki producent smartfonów postanowił stworzyć na UE5 nowy interfejs użytkownika.

Volvo nawiązuje współpracę z Epic Games

Unreal Engine 5 został stworzony z myślą o nowej generacji opraw graficznych, jeśli chodzi o gry komputerowe. Narzędzie Epic Games można wykorzystać także inaczej, a przykładem tego jest współpraca, którą przedsiębiorstwo nawiązało z jednym z najpopularniejszych producentów samochodów na świecie, szwedzkim Volvo.

volvo unreal engine 5
Volvo skorzysta z silnika graficznego Unreal Engine 5

Okazuje się więc, że UE5 można również wykorzystać w branży motoryzacyjnej. Szwedzki producent samochodów poinformował, że skorzysta z możliwości silnika graficznego od Epic Games w kontekście projektowania interfejsu użytkownika w swoich najnowszych samochodach. Zastosowanie silnika ma pomóc w tworzeniu lepszej i bardziej przyjaznej platformy informacyjno-rozrywkowej.

Silnik Unreal Engine 5 będzie odpowiadał za oprawę wizualną i bezpieczeństwo przejazdu

Producent samochodów potwierdził, że skorzysta z możliwości silnika graficznego Epic Games w budowaniu platformy, która zostanie wykorzystana w samochodach szwedzkiego producenta. Silnik graficzny ułatwi deweloperom tworzenie oprogramowania usprawniającego system informacyjno-rozrywkowy.

Przeczytaj także: Sony twierdzi, że aparaty w smartfonach za kilka lat przegonią cyfrowe lustrzanki

Zastosowany w samochodach silnik graficzny będzie odpowiadał za tworzenie fotorealistycznej oprawy graficznej oraz bezpieczeństwo pojazdu. Technologia ta będzie renderowała treści przesyłane przez sensory znajdujące się na zewnątrz samochodu. UE5 wykorzystanie zostanie także do prezentacji nawigacji czy stanu naładowania baterii w samochodzie. Nie wiemy, kiedy pierwsze pojazdy szwedzkiej marki wyposażone w silnik Epic Games trafią na rynek.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.