120
Views

Google Maps to najpopularniejsza aplikacja mobilna z mapami. Jest aktualizowana na bieżąco i oferuje coraz więcej przydatnych funkcji. Po dodaniu funkcji ostrzegania przed fotoradarami, Google postanowiło jeszcze bardziej usprawnić swoją aplikację. Funkcja sprawdzania cen paliw zaczęła pojawiać się u użytkowników.

Google Maps jest cały czas rozwijane

Usługa Google Maps i aplikacja mobilna to jedna z najczęściej używanych appek. Korzystają z niej głównie kierowcy, ale przydaje się również pieszym. Nic więc dziwnego, że amerykański gigant chce rozwijać swoją aplikację. Darmowa aplikacja od Google spełnia wszystkie wymagania, posiada przydatne funkcje i jest prosta w użyciu. Największym plusem map Google jest przede wszystkim to, że są one aktualizowane na bieżąco, dlatego też, nawet nowopowstałe drogi pojawiają się w niej po krótkim czasie.

Nowa funkcja już dostępna – aplikacja pokazuje ceny paliw na stacjach

Po wdrożeniu funkcji ostrzegania przed fotoradarami i patrolem policji przyszła pora na nową, bardzo ciekawą funkcję. Google Maps pozwoli na sprawdzenie cen paliw bezpośrednio z interfejsu aplikacji. Na chwilę obecną funkcja ta jest dostępna na wybranych stacjach, jednak jej zasięg z czasem będzie rósł. Jest to ukłon w stronę kierowców. Teraz będziemy mogli przeglądnąć stacje, na których paliwo jest najtańsze i natychmiastowo wyznaczyć do nich trasę.

Warto jednak zaznaczyć, że nowa funkcja Google Maps dostępna jest dla wybranych użytkowników. Niebawem powinno się to zmienić, dlatego też sprawdzajcie swoją aplikację na bieżąco. Funkcja ta działa na systemach Android i iOS. Pojawiła się także na Android Auto, więc to samo powinno stać się w przypadku Apple CarPlay.

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

 • Kto odpowiada za wprowadzanie i weryfikowanie tego typu informacji?

  Piotrek 27/04/2021 04:18
  • Zapewne twój telefon z androidem, którym płacisz zbliżeniowo za paliwo 😉

   Sou Shibo 27/04/2021 05:02
   • Obawiam się, że nie bo na wyciągu nie masz co i ile kupiłeś. 😉

    Pietr 27/04/2021 08:41