WhatsApp wprowadza wsparcie dla szyfrowania kopii zapasowych

Z aplikacji WhatsApp korzystają użytkownicy na całym świecie. Komunikator pozwala rozmawiać z drugą osobą bez żadnych opłat, niezależnie od tego, w jakim miejscu na Ziemi się znajduje. Bezpieczeństwo i prywatność jest dla każdego bardzo ważna, dlatego też w wersji Beta aplikacji na system Android pojawiła się dodatkowa ochrona kopii zapasowych rozmów.

WhatsApp jeszcze bardziej zadba o naszą prywatność

W dzisiejszych czasach dbanie o naszą prywatność jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli korzystamy z wszelakich komunikatorów internetowych. WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu. Korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie, dlatego też Facebook wprowadza nowe rozwiązanie, które ma zwiększyć bezpieczeństwo komunikowania się.

Przeczytaj także: WhatsApp niczym Snapchat. Znikające zdjęcia i filmy trafiają do aplikacji

Wraz z nową wersją beta aplikacji WhatsApp na urządzenia z systemem Google Android wprowadzona została możliwość szyfrowania kopii zapasowych rozmów. Kopie będzie można zabezpieczyć za pomocą 64-bitowego klucza szyfrowania lub osobistego hasła. Wszystko będzie przechowywane na Dysku Google. Wszystkie konwersacje i kopie rozmów będą skutecznie zabezpieczone.

whatsapp
WhatsApp wprowadza wsparcie dla szyfrowania kopii zapasowych

Szyfrowanie rozmów zwiększa nasze bezpieczeństwo

Z nowej funkcji aplikacji WhatsApp na początku będą mogli korzystać użytkownicy smartfonów oraz tabletów korzystających z urządzeń opartych na systemie Android. Prace nad funkcją w smartfonach i tabletach z iOS trwają i wkrótce na nich powinno pojawić się nowe rozwiązanie.

Szyfrowanie konwersacji oraz kopii zapasowych rozmów jest bardzo dobrym posunięciem ze strony dewelopera. Znacząco zwiększa to bezpieczeństwo korzystania z aplikacji WhatsApp. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z tej funkcji wiąże się z ryzykiem utraty wszystkich rozmów i kopii w momencie, kiedy stracimy hasło. Funkcja na razie dostępna jest w wersji aplikacji o oznaczeniu 2.21.21.5, jednak nie każdy ma do niej dostęp. Deweloper nie oznajmi, kiedy rozwiązanie trafi do ogólnego użytku.

Źródło: AndroidPolice

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!