622
Views

Jest Pan założycielem Loży Dżentelmenów, stowarzyszenia, w którym działają eksperci dobrego maku, znawcy ekskluzywnych trunków, cygar oraz savoir vivre’u. Skąd pomysł na taką inicjatywę? Czy w Polska to kraj dla dżentelmenów?

Jak większość udanych projektów – wszystko zaczyna się od pasji. Moją jest whisky. Z racji zainteresowań zacząłem spotkać się z ludźmi o podobnych upodobaniach. Okazało się, że jest ich wokół mnie całkiem sporo. Poznałem mnóstwo ciekawych osób, pasjonatów świata whisky, ale też szeroko pojętych dóbr luksusowych, inwestorów i właścicieli dużych przedsiębiorstw. Ludzi często do siebie podobnych, wyznających podobne wartości. W 2009 roku uznałem, że to dobry czas na wcielenie w życie mojego pomysłu. Założyłem Lożę Dżentelmenów, a do współpracy udało mi się zaprosić ekspertów od dóbr luksusowych. Dzisiaj działamy także jako Klub Loży Dżentelmenów, który poza tematami związanymi z whisky, może zaoferować swoim członkom także propozycje ze strefy elegancji i luksusu. Działamy na terenie całej Polski i wyróżniamy się unikalną ofertą luksusowych produktów.

 

Chce Pan powiedzieć, że wystarczy mieć pomysł i to wystarczy? Gdyby tak było każdy, kto pije whisky mógłby uznać się za eksperta i być dla Pana konkurencją.

Żeby zostać wiarygodnym ekspertem potrzeba wiele lat pracy, nauki i poświęceń. Swoją przygodę i przygotowanie do zawodu selekcjonera zacząłem od nauki u mistrza Iana Williamsa – jednego z najbardziej znanych mistrzów w tej branży. Dzięki temu zostałem ambasadorem jednej z najbardziej liczących się i rozpoznawalnych marek whisky na świecie. Potem były niezliczone degustacje, liczne spotkania, dyskusje, branżowa lektura oraz eksperymenty i ćwiczenia smaku. Rynek i trendy  whisky nieustannie się zmieniają i ewoluują, a ja trzymam rękę na pulsie. Odwiedzam znakomite szkockie destylarnie i podpatruję tajniki produkcji najlepszej whisky na świecie. Poza wiedzą teoretyczną, w moim przypadku ogromną rolę odgrywa też praktyka – selekcja whisky, zarówno dla Loży Dżentelmenów jak i dla podmiotów zewnętrznych, pozwala na poznanie tajników produkcji samego destylatu czy pracy z beczkami. Tego nie nauczy żadna książka.

Whisky inwestycyjne. Rozmowa z założycielem klubu Loża Dżentelmenów

Whisky inwestycyjne. Rozmowa z założycielem klubu Loża Dżentelmenów

1 2 3 4

Kategoria artykułu
Biznes · Ciekawostki
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.