Site icon MenWorld.pl

To już pewne! Wiemy, gdzie zostanie zorganizowane EURO 2028!

Przed nami Mistrzostwa Świata w Katarze, jednak już teraz wiemy, gdzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy 2028. Okazuje się, że do organizacji mistrzostw starego kontynentu zgłoszono jedną kandydaturę. Wszystko wskazuje na to, że impreza odbędzie się na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii.

UEFA ma już kandydata na Mistrzostwa Europy 2028

Euro 2020 nie było zbyt udane dla naszej reprezentacji. Polska odpadła z turnieju już na fazie grupowej, gdzie zdobyła jeden punkt i zajęła czwarte miejsce. Wszyscy jesteśmy zgodni, że o tym turnieju trzeba jak najszybciej zapomnieć. Polacy 29 marca zagrają finał barażów ze zwycięzcą pojedynku Szwecja – Czechy. Jeśli podopieczni Czesława Michniewicza wygrają ten pojedynek, zagrają na Mistrzostwach Świata w Katarze, które zostaną rozegrane w grudniu tego roku.

Przeczytaj także: Ashleigh Barty szokuje świat! 25-latka kończy karierę!

UEFA myśli jednak już o przyszłych imprezach, a konkretnie o EURO 2028. Wiemy już, że mistrzostwa, które odbędą się za dwa lata rozegrane, zostaną na terenie naszych zachodnich sąsiadów. To właśnie Niemcom przyznano organizację turnieju. Miejmy nadzieję, że jeśli Polska zakwalifikuje się na tę imprezę, to skończy się ona dla nas łaskawiej niż MŚ 2006, które też przecież rozgrywano w Niemczech.

Kto jednak zorganizuje EURO 2028?

Wszystko wskazuje na to, że gospodarzem Mistrzostw Europy 2028 zostanie Wielka Brytania i Irlandia. To właśnie dziś, tj. środa, 23.03 mija termin zgłaszania kandydatur na organizację EURO 2028 i jak podaje The Athletic, do włodarzy UEFA trafiła tylko jedna aplikacja. Wielka Brytania i Irlandią chcą zorganizować na swoich terenach kolejne Mistrzostwa Europy.

euro 2028
To już pewne! Wiemy, gdzie zostanie zorganizowane EURO 2028!

Dziennik podaje, że decyzja jest już formalnością. Kolejne Mistrzostwa Europy rozgrywane w 2028 roku dobędą się na stadionach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Patrząc na atmosferę na wyspiarskich stadionach, na pewno będzie to impreza, której szybko nie zapomnimy. Mówi się, że na tym turnieju zagra aż 32 drużyny!

Źródło: UEFA

Exit mobile version