128
Views

Użytkownicy skarżą się, że najnowsza wersja systemu od Microsoft, czyli Windows 11 skutecznie obniżają wydajność dysków SSD NVMe. Na oficjalnym forum producenta powstał specjalny wątek, który pokazuje wykresy porównawcze z poprzednią wersją systemu operacyjnego amerykańskiego giganta z Redmond.

Windows 11 powoduje problemy z wydajnością dysków

Windows 11 zadebiutował dwa miesiące temu, jednak w dalszym ciągu powoduje problemy. Najnowszy z nich dotyczy wydajności dysków SSD NVMe, które zanotowały zdecydowany spadek. Doniesienia o zaniżonej wydajności dysków pojawiają się już od kilku miesięcy, jednak objawy urządzeń są różne.

Przeczytaj także: Microsoft specjalnie utrudnia zmianę przeglądarki w swoich systemach

Jedne dyski SSD NVMe w komputerach pracujących na systemie Windows 11 oferują niższą liczbę losowych operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS), inne zaś mają problemy z osiągnięciem optymalnej szybkości odczytu/zapisu sekwencyjnego. Na oficjalnym forum Microsoftu pojawił się wątek, w którym to użytkownicy porównują wyniki między ostatnią a najnowszą generacją systemu Windows. Te na “dziesiątce” prezentują się zdecydowanie lepiej.

Gdzie leży problem? Użytkownik chyba znalazł przyczynę

Poszczególni użytkownicy zdradzają inne objawy. Jeden z użytkowników, którzy biorą udział w dyskusji na forum Microsoftu, stwierdził, że w jego przypadku wydajność dysku losowego zapisu spadała prawie o połowę. Oczywiście wątek ten nie uniknął uwadze Microsoftowi, a jeden z pracowników giganta, Neal Chrstiansen potwierdził, że firma zajmuje się tą sprawą.

Użytkownicy, którzy miewają problemy z wydajnością swoich dysków na Windows 11, swoje uwagi złożyli w Centrum Opinii Microsoft. Według jednego z użytkowników głównym winowajcą mają być sterowniki, które zostały dostarczone przez producenta wraz z najnowszą wersją systemu. Na poparcie swojej tezy przedstawia, że dysk Intel 905P posiadający sterownik Intela działa poprawnie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.