Wisła All in! Games Kraków
Wisła All in! Games Kraków

Wisła All in! Games Kraków – czyli e-sportowa sekcja Białej Gwiazdy

Powołanie do życia sekcji esportowej to kolejny krok włodarzy w kierunku rozwoju Klubu i budowania jego tożsamości w kolejnych, innowacyjnych sektorach. Wejście na nowy rynek pozwoli na pokazanie prawdziwego charakteru Wisły Kraków młodej rzeszy odbiorców. Nowy projekt udowadnia, że esport łączy innowacyjne trendy z ponad 113-letnim doświadczeniem i historią klubu. Dlatego też powstała Wisła All in! Games Kraków.

Wisła All in! Games Kraków czyli nowy etap w historii Białej Gwiazdy

„Powołanie sekcji esportowej, a także pozyskanie dla niej tytularnego Sponsora, jest naturalnym krokiem rozwojowym Wisły Kraków na drodze do odbudowy Klubu. Myśląc o przyszłości otwieramy się na nowe, perspektywiczne kierunki, poszerzając obszary dotychczasowego działania. Myśląc o teraźniejszości, zyskujemy nowy podmiot finansujący także Klub jako całość. Warto zaznaczyć, że wzrastają również możliwości pozyskania kolejnych Sponsorów oraz zawierania relacji biznesowych w innowacyjnych branżach, które coraz częściej widać w globalnym futbolu. Cieszymy się, że białą gwiazdę na piersi nosić będą młodzi zawodnicy, współtworząc tym samym potęgę Wisły w obu światach: wirtualnym i realnym. Jesteśmy pewni, że współpraca ta przyniesie wszystkim stronom korzyści” – powiedział Piotr Obidziński, który w Wiśle Kraków SA pełni obowiązki Prezesa.

Zawodnicy sekcji esportowej występować będą pod nazwą Wisła All in! Games Kraków. Sponsorem tytularnym jest krakowska firma All in! Games, która jest Partnerem biznesowym Klubu.

All in!, czyli sponsor tytularny drużyny e-sportowej

„Rynek gier rozwija się dynamicznie, a esport jest jego istotnym elementem, dlatego chcemy stać się częścią tego fenomenu” – mówi prezes All in! Games, Maciej Łaś. „Turnieje esportowe przyciągają przed ekrany miliony widzów na całym świecie, a polskie drużyny nie raz pokazały co potrafią i trafiały na podium w międzynarodowych potyczkach. Wisła Kraków to klub z tradycjami, wieloletnią historią sukcesów i jednocześnie bardzo rozpoznawalna marka. Wierzymy, że to pomoże nam dotrzeć do wielu nowych odbiorców. Zaangażowanie w esport nie tylko odkryje przed nami nowe możliwości rynku, ale również pozwoli nam na lepszą obsługę gier esportowych, które trafią w przyszłości do naszego portfolio. Zdobędziemy doświadczenie, które z pewnością przyniesie w przyszłości wiele korzyści”. 

Wisła All in! Games Kraków
Wisła All in! Games Kraków

CS:GO oraz FIFA 20 to gry, w których rywalizować będzie Wisła All in! Games Kraków

Wisłę All in! Games Kraków reprezentować będą początkowo dwie esportowe dywizje. Jedną z nich jest zespół CS:GO, który jak dotąd występował pod roboczą nazwą „adwokacik”. O sile składu stanowi mieszanka doświadczonych zawodników i młodych talentów, która zdążyła już zaistnieć zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej arenie. W ostatnim czasie nasi reprezentanci pojawili się na turnieju V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, gdzie dotarli do ćwierćfinału zmagań. Wkrótce, już w barwach Wisły All in! Games Kraków, drużyna przystąpi do rywalizacji w m.in. ESL Mistrzostwach Polski. Jej debiutem będą natomiast rozgrywki WarmUP organizowane przez Polską Ligę Esportową, które odbędą się 18-20 października podczas Targów Poznań Game Arena.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zasilamy szeregi Wisła All in! Games Kraków i będziemy reprezentować jej barwy podczas zmagań na krajowej i międzynarodowej scenie. Białej Gwieździe kibicowałem już od najmłodszych lat, dlatego występowanie w jej trykocie jest dla mnie spełnieniem marzeń. Razem z moimi kolegami z drużyny zrobimy wszystko, by zaznaczyć obecność naszego Klubu w Europie oraz na świecie” – powiedział Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, kapitan drużyny CS:GO.

Barwy Wisły All in! Games Kraków reprezentować będą również zawodnicy FIFA 20. Do sekcji należą Bartosz „bejott” Jakubowski oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski. Obaj gracze mają ogromne doświadczenie w rywalizacji na krajowym i międzynarodowym podwórku, a w ostatnim sezonie występowali w rozgrywkach Ekstraklasa Games. Zarówno Jakubowski, jak i Mikołajewski, znaleźli się również w Narodowej Drużynie Esportu powołanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

„Cieszę się, że Wisła obdarowała mnie zaufaniem i w nadchodzącym sezonie będę mógł występować pod jej banderą. Razem z moim kompanem z dywizji, cyanide’em, dołożymy wszelkich starań, by w nadchodzących wielkimi krokami zmaganiach osiągać najwyższe cele” – powiedział Bartosz „bejott” Jakubowski, reprezentant dywizji Fify Wisły All in! Games Kraków.

Skład drużyny CS:GO Wisła All in! Games Kraków wygląda następująco:

Barwy Wisły All in! Games Kraków w Fifie 20 reprezentować będą:

  • Bartosz „bejott” Jakubowski;

  • Jakub „cyanide” Mikołajewski.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Jak wybrać idealne jeansy dla naszej wybranki
Jak wybrać idealne jeansy dla naszej wybranki?