Włochy - Polska rusza Liga Narodów UEFA
Włochy - Polska Liga Narodów UEFA

Włochy – Polska rusza Liga Narodów UEFA

Włochy – Polska dziś o 20:45, a więc rusza Liga Narodów UEFA

Liga Narodów UEFA została założona w 2014 roku. Są to międzynarodowe rozgrywki, w których 55 europejskich federacji krajowych podzielonych na cztery dywizje rozegra ze sobą mecze. Nasz kraj znalazł się w grupie trzeciej, dlatego też dziś obejrzymy spotkanie Włochy – Polska. Gdzie oglądać? Wybór jest dość duży. Możemy wybrać TVP SPort, TVP 1, Polsat Sport lub on-line, sport.tvp.pl. Spotkanie odbędzie się w Bolonii dziś, 7 września o godzinie 20:45. Co ciekawe, oglądając Polsat będziemy mogli usłyszeć Mateusza Borka i Tomasza Hajto, natomiast mecz w TVP komentować będą Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński. 

 

Prognozowany skład Polski na dzisiejszy mecz

Biało-czerwoni rozegrali z Włochami czternaście meczy. Niestety historia nie jest po naszej stronie. Wygraliśmy trzy razy, sześć razy remisowaliśmy, a pięć razy ponieśliśmy porażkę. Bilans bramkowy to 9-19. Według spekulacji na boisku możemy zobaczyć następujących piłkarzy Polski: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek, Pietrzak – Krychowiak, Klich, Zieliński, Kurzawa, Błaszczykowski – Lewandowski.

 

Liga Narodów UEFA – o co w tym chodzi?

Przede wszystkim najważniejsze w Lidze Narodów UEFA jest to, że gwarantuje ona start w Mistrzostwach Europy 2020. Oczywiście nie każdemu. Z 55 europejskich federacji krajowych zwycięzcy swoich grup będą mieli prawo grać w barażach o Euro. Cztery drużyny wywalczą bezpośredni awans na mistrzostwa. Dlatego też nie są to tylko i wyłącznie mecze towarzyskie, które sprawdzają poszczególnych zawodników. To także możliwość zdobycia sporych pieniędzy. Już sam udział sprawia, że PZPN otrzyma 1,5 mln euro! Jeśli nasza drużyna wygrałaby całe rozgrywki zainkasowałaby aż 7,5 miliona euro.