Connect
To Top

Włoska jakość na złotą jesień. Limitowana kolekcja LAVARD GOLD

LAVARD, polska marka o podhalańskim rodowodzie, przedstawia limitowaną męską kolekcję LAVARD GOLD, której elementy wykonano z najwyższej jakości materiałów wyprodukowanych we Włoszech. Miłośnicy stylu mediolańskich ulic docenią w niej włoską finezję strojów na polską jesień.

LAVARD GOLD, czyli nowa kolekcja jesień-zima 2019

LAVARD to polska rodzinna marka, która od trzech pokoleń tworzy wyszukane krawiectwo dla kobiet i mężczyzn. Serce firmy od 1975 r. bije na Podhalu, gdzie na bazie inspiracji najlepszym włoskim i angielskim rzemiosłem projektowane są kolekcje garniturów, okryć wierzchnich, koszul czy akcesoriów. Inspiracje ponadczasowym krawiectwem Italii zostały przeniesione w sezon Jesień-Zima 2019 pod postacią luksusowych płaszczy z wełny z domieszkami moheru, jedwabiu czy alpaki. Garnitury o miękkim, włoskim kroju wykonano z wełny dostarczanej przez przędzalnię Lanificio f.lli Cerruti z Bielli, miasta nazywanego „wełnianą stolicą świata”. Co znajdziemy w kolekcji LAVARD GOLD na sezon jesień-zima 2019?

Nowa, jesienno-zimowa kolekcja LAVARD GOLD

Kolekcję LAVARD GOLD uzupełniają spodnie typu chino i sportowe koszule wykonane z bawełn z Prato i Bergamo. Delikatne szale i krawaty powstały z wełny pochodzącej z Como, a marynarki z wełny Marzotto. Co ciekawe mówimy o przędzalni z ponad 175-letnią historią. O ochronę przed deszczem zadbają funkcjonalne kurtki. Ciepło zapewni wyjątkowy kraciasty płaszcz z tkaniny o 20% zawartości wełny pochodzącej z recyklingu, która nadaje mieszance unikalną miękkość. Do kompletnej męskiej garderoby dobrano eleganckie pantofle typu monk, zapinane na klamry. Luksusowy charakter linii LAVARD GOLD tworzą także najwyższej jakości wykończenia. Mowa tu między innymi o guzikach z bawolego rogu i pinach z orzechowego drewna. Wyjątkowość kolekcji podkreślają filcowania i lamowania w odcieniu rdzawego pomarańczu oraz symbol dziewięćsiła. Umieszczony na jedwabnym krawacie czy na przypinkach klap, ten wyjątkowy górski kwiat – Carlina acaulis – występuje na Podhalu. Tutaj jest tradycyjnym motywem lokalnej sztuki. I to właśnie tu bije serce marki LAVARD.

Kolekcja limitowana dostępna jest w wybranych salonach LAVARD i na lavard.pl od 27 września

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Moda męska

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.