Xiaomi inwestuje 6 miliardów złotych w przemysł motoryzacyjny

Zastanawiam się czy jest coś, czego Xiaomi jeszcze nie produkuje. Smartfony, telewizory, odkurzacze, a nawet deski do muszli klozetowej. Władze chińskiej marki mają ambitne plany. Zarząd zainwestował blisko sześć miliardów złotych (10 mld RMB) w nową, własną spółkę. Będzie ona miała za zadanie podbić przemysł motoryzacyjny. Czy to oznacza pojawienie się elektrycznych samochodów w najbliższym czasie? Czy Xiaomi inwestuje w EV bo chce wyprzedzić Teslę?

Zarząd utworzył nową spółkę, której prawnym przedstawicielem został Lei Jun – założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi. Widać, że firma poważnie myśli o podboju przemysłu motoryzacyjnego. Mam na myśli pojazdy EV (elektryki), które są nam mocno wciskane przez urzędników. Chyba nie myślicie, że to marki moto tak bardzo chcą porzucić silniki spalinowe.

Xiaomi inwestuje 6 miliardów złotych w przemysł motoryzacyjny. Planuje podboje rynku pojazdów EV

Jeszcze w marcu bieżącego roku prezes Xiaomi poinformował o rozszerzeniu działalności firmy o segment pojazdów elektrycznych. Zarząd zobowiązał się do inwestycji 10 miliardów dolarów w przeciągu najbliższych dziesięciu lat. Faktycznie, chińska marka utworzyła swoją nową spółkę i zaczyna „przygodę” z motoryzacją. Od ubiegłego miesiąca prowadzona jest rekrutacja do nowej spółki. Co ciekawe, Wang Xiang zdradził, że otrzymano aż dwadzieścia tysięcy CV. Ostatecznie wybrano trzysta osób, które będą pracować w dziale sterowania autonomicznego.

Minęło pięć miesięcy i firma przeprowadziła wiele badań pośród posiadaczy aut elektrycznych. Zespół sprawdzał również możliwości w zakresie łańcuchów dostaw. Mowa o 200 badaniach ankietowych i wizytach w dziesięciu firmach partnerskich. Oczywiście, przy okazji pracowano nad produktem oraz zespołem.

Przejęcie Deepmotion Tech

Kilka dni temu dostaliśmy informację, że Xiaomi inwestuje, a raczej przejęło firmę Deepmotion Tech. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się technologią jazdy autonomicznej. Jak widać, nowe przedsiębiorstwo będzie produkować auta elektryczne, które dodatkowo mają cechować się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Czyżby nowa firma miała za zadanie wyprzedzić Teslę pod względem pojazdów EV? Przysłowie mówi – pożyjemy, zobaczymy.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj