161
Views

Przedsiębiorstwo Xiaomi inwestuje w Polsce. Dziś uruchomiono nowe centrum logistyczne i halę magazynową. Inwestycja ma pomóc w spedycji przede wszystkim telewizorów na terenie naszego kraju, ale i całej Unii Europejskiej.

Firma znana jest głównie z produkcji smartfonów, aczkolwiek wszyscy dobrze wiemy, że Xiaomi tworzy również wiele innych urządzeń AGD i RTV. W przypadku nowego centrum logistycznego chodzi głównie o telewizory, które zajmują znacznie więcej miejsca niż smartfon czy nawet robot odkurzający.

Xiaomi Mi TV 4S 65 - dobry i niedrogi telewizor 4K
Xiaomi inwestuje w Polsce. Powstało nowe centrum logistyczne.

Xiaomi inwestuje w Polsce w halę magazynową i centrum logistyczne

Przedsiębiorstwo stwierdziło, że należy otworzyć nowe centrum logistyczne oraz halę magazynową w miejscowości Świecko. Dlaczego? Xiaomi uznało, że będzie to bardzo dobra lokalizacja, ponieważ znajduje się tuż przy trasie europejskiej E30, przy zachodniej granicy Polski. Nowa hala magazynowa ma 3700 metrów kwadratowych powierzchni oraz może przechowywać aż 3200 palet transportowych. Oczywiście, z inwestycją łączą się również nowe miejsca pracy. Xiaomi zatrudniło już osiem osób.

Sprawdź również nasz test Xiaomi Mi LED 4S 55-cali.

Kategoria artykułu
Biznes
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.