Każdy chociaż raz w życiu próbował jakiegoś sportu. Kupujemy w tym celu wiele różnych gadżetów. Xiaomi Mi Band 5 jest urządzeniem, które przyda się nie tylko w sporcie, ale również w życiu codziennym, dzięki funkcjom takim jak: odbieranie połączeń, przełączanie muzyki, monitorowanie snu czy licznik kroków. Z każdym kolejnym modelem spodziewamy się czegoś więcej. Co dostaniemy tym razem?

Kamera w opasce? Tak! Xiaomi Mi Band 5 ma posiadać obiektyw. W jakim celu producent go tam umieścił?

Nowy Xiaomi Mi Band 5 ma posiadać kamerę, która oprócz funkcji robienia zdjęć będzie mogła autoryzować płatności. Nie jest to tak bezpieczne jak opcja znana na przykład ze smartfonów Apple, ale lepsze to, niż ciągłe wpisywanie PIN-u.

Xiaomi Mi Band 5, czyli opaska dla aktywnych - czego możemy się spodziewać?
Xiaomi Mi Band 5, czyli opaska dla aktywnych - czego możemy się spodziewać?

Co się zmieni?

Kształt i rozmiar pozostają bez zmian, natomiast wielkość wyświetlacza to 1,2 cala. O 0,3 cala więcej niż w przypadku poprzedniego modelu. W dolnej części ekranu znajduje się kamera. Więcej różnic nie znajdziemy. Nowa opaska dostanie również NFC do płatności zbliżeniowych. Warto zauważyć, że płatności dostępne były zazwyczaj w droższych smartwatch’ach. Funkcja ta jest przydatna w tych czasach. Bateria wystarczy na 20 dni pracy, a certyfikat wodoodporności IP65 pozwoli na kąpiele z opaską. Wyświetlacz AMOLED zapewnia lepszą widoczność w słońcu i lepsze odwzorowanie kolorów. Nie powinniśmy więc mieć problemów z odczytem danych ze kranu podczas słonecznych dni.

Xiaomi Mi Band 5, czyli opaska dla aktywnych - czego możemy się spodziewać?
Xiaomi Mi Band 5, czyli opaska dla aktywnych - czego możemy się spodziewać?

Linia Mi Band

Opaski od Xiaomi zawsze były oferowane w dobrej cenie. Mi Band 1 był urządzeniem ciekawym, lecz nie posiadał wyświetlacza, a służył jedynie do monitorowania aktywności. Dwójka dostała ekran, na którym mogliśmy sprawdzić ilość kroków czy aktualną godzinę. Na Mi Bandzie 3 mogliśmy już odczytać treść SMS-a, albo skorzystać ze stopera lub minutnika. Czwórka była przełomowa, ponieważ dostała kolorowy ekran. Na wyświetlaczu mogliśmy sterować już muzyką czy ustawić własną tapetę. Nie znamy daty premiery 5-tej generacji, ale wszystko wskazuje na 3-ci kwartał tego roku. Poprzedni opaski cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak będzie z następcą? To pokaże czas.

Źródło: gizchina.com