115
Views

Xiaomi jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Chiński gigant znajduje się w topce najpopularniejszych dostawców telefonów. Najnowsze informacje mówią, że firma chce stworzyć nową markę, która będzie oferować urządzenia z czystym system Android.

Xiaomi wprowadzi na rynek nową markę smartfonów?

Chińska firma nie może narzekać na brak zainteresowania swoimi smartfonami. Gigant technologiczny z Państwa Środka posiada model na każdą kieszeń, dlatego też cieszy się on tak dużą popularnością wśród konsumentów na całym świecie.

Przeczytaj także: Inżynier Apple pracujący nad autonomicznym samochodem kradł dane dla Chin!

Potwierdzają to statystyki, które pojawiają się co kwartał. Xiaomi zajmuje w nich czołowe miejsca i już kilkukrotnie wyprzedziło Samsunga w kwestii największego dostawcy smartfonów na rynek. Teraz okazuje się, że firma planuje stworzyć nową markę telefonów.

Czysty Android i Snapdragony z serii 700

Najnowsze informacje mówią, że gigant planuje wprowadzenie na rynek kolejnej marki smartfonów. Mówimy o kolejnej, ponieważ do submarek chińskiego giganta należy Redmi czy POCO. Potencjalna marka miałaby oferować smartfony, które korzystałyby z praktycznie czystego systemu Google Android.

Redmi K40 Gaming Edition Xiaomi
Redmi K40 Gaming Edition

Plotki sugerują, że smartfony nowej submarki Xiaomi miałyby pracować na procesorach z serii Qualcomm Snapdragon 700 – budżetówki oferowałyby Snapdragony 765, natomiast mocniejsze modele – Snapdragon 778. Pierwotnym rynkiem marki miałyby być Indie, a potem dopiero trafiłaby na kolejne rynki.

Źródło: Android Headlines

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.