92
Views

O autonomicznym samochodzie Apple mówi się już od kilku lat. Prace nad projektem trwają, jednak gigant napotkał pewien problem. Były inżynier, który nad nim pracował, przyznał się do tego, że przekazywał dane chińskiej firmie.

Apple zostało okradzione. Dane na temat autonomicznego samochodu wyniósł były pracownik

Autonomiczny samochód Apple jest trochę mitem, ponieważ mówi się o nim od kilku lat, jednak nie mamy na jego temat żadnych konkretów. Wiemy tylko, że amerykański gigant pracuje nad swoim projektem, jednak data premiery pojazdu nie jest nawet znana w przybliżeniu. Niestety, amerykański gigant z Kalifornii napotkał niemały problem na swojej drodze tworzenia samochodu.

Przeczytaj także: Ogromny błąd na Facebooku. Nie da się korzystać z platformy!

Były inżynier Apple, który pracował nad projektem Titan, czyli autonomicznym samochodem marki, przyznał się do kradzieży zastrzeżonej technologii, podczas gdy pracował dla kalifornijskiego giganta. Xiaolang Zhang poszedł na ugodę, na mocy której oskarżono go jedynie o kradzież tajemnic handlowych. Zhang był inżynierem ds. autonomicznego pojazdu, gdzie projektował i testował płytki drukowane i analizował dane z czujników, które przesyłane były z systemów zainstalowanych w samochodzie.

autonomiczny samochód apple
Zdjęcie: Vanorama

Mężczyzna kłamał na temat zdrowia matki, a w rzeczywistości planował zmienić pracę dla konkurencji

W trakcie pracy dla giganta technologicznego oznajmił, że musi wyjechać do swojego ojczystego kraju i zaopiekować się chorą matką. Tak jednak nie było, a dokumenty sądowe ujawniły, że Xiaolang Zhang planował pracę dla Xiaopeng Motors, która zajmuje się projektowaniem inteligentnych samochodów elektrycznych. Firma miała swoją siedzibę nie tylko w Chinach, w Palo Alto w Kalifornii.

Po wykryciu kradzieży firma odebrała Zhang’owi wszelkie urządzenia robocze, zablokowano mu dostęp do sieci firmowej, a następnie wyprowadzono z firmy. Wewnętrzny zespół ds. bezpieczeństwa poinformował o całym zajściu osoby odpowiedzialne za zabezpieczenia baz danych, prawnika Apple Global Security oraz FBI. Federalne Biuro Śledcze zabezpieczyło laptopa należącego do żony podejrzanego, serwery Linux oraz dwie płytki drukowane wyniesione z Apple. Śledczy przejęli także schematy, instrukcje i raporty techniczne oraz 25-stronicowy dokument PDF, w którym zawarte były zastrzeżone schematy elektryczne jednej z płytek. Zhang został zatrzymany przez agentów FBI w Międzynarodowym Porcie Lotniczym San Jose.

Źródło: CNBC

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.