Xiaomi porzuca swój charakterystyczny znak! Co dalej?

Przez 10 lat Xiaomi prezentowało nowe smartfonów, które w swojej nazwie posiadały przedrostek Mi. Wraz z premierą modelu Mix 4, chiński producent wkroczył na nową ścieżkę, ponieważ marka Mi nie pojawiła się w nowym smartfonie. I tak już zostanie!

Xiaomi rezygnuje z członu Mi w swoich smartfonach

Każdy fan nowych technologi po wypowiedzeniu nazwy Xiaomi od razu wypowiada słowa Mi. Jest to charakterystyczny znak smartfonów chińskiego producenta, które od 10 lat w swojej nazwie posiadały właśnie ten człon. Producent stwierdził jednak, że czas na zmiany.

Przeczytaj także: Xiaomi zaczęło produkcję psa robota. Kolejny sukces na horyzoncie?

W specjalnym oświadczeniu przekazanym programistom XDA przedsiębiorstwo potwierdziło, że oficjalnie porzuca markę Mi i jest to w pełni zaplanowany ruch marketingowy. Chiński producent smartfonów oznajmił, że smartfony, które w przyszłości pojawią się na rynku, nie będą posiadały członu Mi. Telefony Xiaomi Mi stały się więc przeszłością, a potwierdzeniem tego jest premiera modelu Mix 4.

Mi używane jest nie tylko w smartfonach

Xiaomi jest producentem wielu urządzeń, nie tylko smartfonów. W ofercie chińskiego producenta znajdują się tablety, roboty sprzątające czy laptopy. W ich przypadku producent również stosuje oznaczenie Mi. Wygląda jednak na to, że w przyszłości nawet urządzenia z innych dziedzin stracą charakterystyczny człon. Ciekawe jednak jest to, że jeszcze cztery miesiące temu marka przeprojektowała logo marki Mi.

Taki ruch nie powinien zaszkodzić chińskiemu producentowi. Ostatnie wyniki sprzedażowe pokazują, że Xiaomi świetnie radzi sobie na rynku smartfonów. Producent z Państwa Środka stał się największym dostawcą smartfonów, wyprzedzając przy tym samym Samsunga oraz Apple. Chiński producent ma 17,1 proc. udziału na rynku, Samsung i Apple odpowiednio 15,7 oraz 14,3 procenta.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Remake Horizon Zero Dawn na horyzoncie? Sony ma pracować nad odświeżeniem gry

Remake Horizon Zero Dawn jest bardzo realny. Sony rzekomo...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj