132
Views

Do ciekawych informacji dotarł magazyn Forbes. FBI zatrzymało Irakijczyka, który chciał przygotować zamach na prezydenta USA – George’a W. Busha. W schwytaniu terrorysty pomógł przeciek wiadomości w What’s App.

Szczegóły związane z próbą zamachu zostały ujawnione przez amerykańskie służby dopiero teraz, jednak agenci zatrzymali podejrzanego, jakim był Shibab Ahmed w listopadzie ubiegłego roku. Jak FBI dotarło do takich informacji? Shihab z Ohio chciał przeprowadzić atak terrorystyczny na byłego prezydenta USA, kiedy przebywał w swojej teksańskiej rezydencji w Dallas. Najgorsze jest to, że Irakijczyk nie działał sam. Chciał zebrać grupę osób, którą chciał przemycić przez granicę z Meksykiem.

Zamach na prezydenta USA! Pomógł przeciek wiadomości
Zamach na prezydenta USA! Pomógł przeciek wiadomości

Zamach na prezydenta USA! Pomógł przeciek wiadomości

Jak informuje Forbes, agencji służb specjalnych dotarli do wiadomości, które podejrzany, Shibab Ahmed, przesyłał za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. W rozmowie z FBI przyznał się, do “przetransportowania przez granicę dwóch Irakijczyków powiązanych z Hezbollahem”. Podejrzany przyznał się również, że chciał przeprowadzić zamach na prezydenta USA, George’a W. Busha, ponieważ uważał, że jest odpowiedzialny za zabicie dużej liczby jego rodaków, a także za rozbicie kraju po amerykańskiej inwazji, do której doszło w 2003 roku.

Nie ma innych informacji na temat operacji FBI, co nie jest raczej niczym zaskakującym. Wiadomo jednak, że trwa postępowanie wobec schwytanego, potencjalnego terrorysty.

Tagi:
· · ·
Kategoria artykułu
Nowe technologie · Polityka
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.