Filmy o przygodach Harry’ego Pottera mają rzeszę fanów na całym świecie. Niestety, wątek filmowy głównego bohatera stworzonego przez J. K. Rowling został zakończony, jednak seria Fantastyczne Zwierzęta opowiada o tym, co działo się przed pamiętnymi wydarzeniami związanymi z Voldemortem. Poznaliśmy tytuł oraz datę premiery trzeciej części tej sagi.

Spin-off książek i filmów o Harrym Potterze

Seria Fantastyczne zwierzęta rozgrywa się w świecie Harry’ego Pottera długo przed tym, jak “Chłopiec, który przeżył” przyszedł na świat. Głównym bohaterem opowiadań przygotowanych przez J. K. Rowling jest Newton Scamander, czarodziej, który fascynuje się magicznymi stworzeniami. Wśród postaci znajdziemy m.in. młodego Albusa Dumbledore.

Przeczytaj także: Michael B. Jordan – nowy Superman!

Głównym przeciwnikiem czarodziejów w serii “Fantastyczne Zwierzęta” nie jest jednak Lord Voldemort, a Gellert Grindelwald. Czarnoksiężnik chce przejąć władzę nad światem i zniewolić ludzi, którzy według niego zmusili świat czarodziejów do ukrycia. Dumbledora oraz Grindelwald mają wspólną przeszłość, o której przyszły dyrektor Hogwartu nie lubi wspominać.

Trzecia część filmu Fantastyczne Zwierzęta już w drodze

Wczoraj poznaliśmy dwie niezwykle ważne w kontekście nowego filmu z uniwersum Harry’ego Pottera. Trzecia część serii będzie nazywać się “Sekrety Dumbledore’a”. Jest to jednak wolne tłumaczenie, ponieważ polski tytuł nie został jeszcze ujawniony. Wydaje się jednak, że “Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore” nie da się przetłumaczyć inaczej.

Pierwsza część filmu, czyli “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zadebiutowała w 2016 roku, a dwa lata później do kin trafiła część “Zbrodnie Grindelwalda”. Najnowsza część przygód Newtona Scammandera oraz jego towarzyszy do kin trafi 15 kwietnia 2022 roku! Łącznie powstanie pięć części tej serii!