Awans na ME priorytetem

Finały Euro 2020 odbędą się w kilku krajach, a żadna z drużyn nie może być pewna awansu – nawet drużyna „gospodarzy” jak to było w latach poprzednich. Mecze rozegrane zostaną w takich państwach jak Dania (Kopenhaga), Holandia (Amsterdam), Rumunia (Bukareszt), Irlandia (Dublin), Hiszpania (Bilbao), Węgry (Budapeszt), Szkocja (Glasgow), Niemcy (Monachium), Azerbejdżan (Baku), Rosja (Sankt Petersburg), Włochy (Rzym) oraz w Anglii (Londyn).

Do finałów awansuje po dwie najlepsze drużyny z dziesięciu grup. To jednak daje tylko 20 z 24 uczestników, więc pozostała trójka zostanie wyłoniona z fazy play-off, do których można zakwalifikować się poprzez rozgrywki Ligi Narodów.

Polska grupa

Można powiedzieć, że grupa do jakiej trafiliśmy jest relatywnie najsłabsza, jednak bazując na naszych doświadczeniach z finałów Mistrzostw Świata w Rosji wiemy, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Dlatego też do sprawy awansu podchodzimy z zimną głową, mimo, że Polska jest zdecydowanym faworytem do wygrania grupy G! Kto poza Polakami znajduje się w tej właśnie grupie? Oprócz naszego dzisiejszego przeciwnika Austrii, czyli naszego najtrudniejszego oponenta jeśli chodzi o wygranie grupy są tutaj również takie kraje jak Izrael, Słowenia, Macedonia oraz Łotwa.

Nienajlepsze początki

Wybranie Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski było dość sporym zaskoczeniem zważając na to, że nie odniósł on żadnych poważniejszych sukcesów w piłce klubowej. Start z kadrą w jego wykonaniu nie był najlepszy. Reprezentacja trenera Brzęczka melduje się bez żadnego zwycięstwa, a jej najlepszym wynikiem jest remis z Włochami w Lidze Narodów wzbudził tylko większe głosy zwątpienia, czy aby na pewno prezes Zbigniew Boniek postawił na odpowiednią osobę.

Skład na Austrię

Dziś trzeba jednak o tym zapomnieć, bo przed piłkarzami Reprezentacji Polski stanie jedenastka Austrii prowadzona przez Davida Alabę, gwiazdę Bayernu Monachium. Jakim składem Polacy powalczą o pierwsze punkty w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020?

Oto jedenastka wystawiona przez Jerzego Brzęczka

Wojciech Szczęsny -Tomasz Kędziora – Kamil Glik – Jan Bednarek – Bartosz Bereszyński – Kamil Grosicki – Mateusz Klich – Grzegorz Krychowiak – Piotr Zieliński – Arkadiusz Milik – Robert Lewandowski.

Polska

Skład Reprezentacji Polski na mecz z Austrią. Źródło: FB Łączy nas piłka

Miejmy nadzieję, że gra dwoma napastnikami przyniesie pożądany rezultat, a warto pamiętać, że na ławce pozostawiony został El Pistolero – Krzysztof Piątek. Polacy posiadają przecież najbardziej bramkostrzelne trio w Europie, bo Lewandowski-Milik-Piątek łącznie na swoim koncie mają aż 75 goli! Dla porównania trio napastników Austrii (Arnautović, Onisiwo i Janko) strzeliło ich tylko 13!

Gdzie oglądać mecz?

Mecz eliminacyjny Polska – Austria będzie dostępny w ogólnopolskiej telewizji TVP, na programie pierwszy oraz TVP SPORT. Jeśli jednak nie posiadacie w swoim domu telewizorów to odwiedźcie stronę internetową TVP SPORT, na której odbędzie się transmisja. Mecz będzie można również obejrzeć na stornie Pilot WP w zupełności za darmo, wystarczy jedynie rejestracja!

Do boju Polsko!