85
Views

Technologia przenikania wzrokiem przez ściany zarezerwowana była tylko i wyłącznie dla gier wideo. Ta zdolność jeszcze kilka lat temu wydawała się nam czymś odległym i można powiedzieć, niemożliwym. Wraz z rozwojem technologii rozwiązania, które niegdyś wydawały się wyciągnięte rodem z filmów sci-fi, stają się rzeczywistością. Amerykańska armia planuje wprowadzić do użytku swoich żołnierzy gogle IAVS, dzięki którym będą oni mogli widzieć przez ściany.

Zdolność widzenia przez ściany – niesamowita technologia wkrótce w obiegu armii USA?

O technologii widzenia przez różne obiekty mogliśmy dotychczas usłyszeć w grach wideo lub filmach science-fiction. W dalszym ciągu wydaje się to niemożliwe, jednak amerykańska armia planuje wyposażyć swoich żołnierzy właśnie w takie rozwiązanie. Jest to efekt pracy nad zespolonymi z hełmem i systemem sterowania goglami IAVS.

Co stoi za wprowadzeniem takiej technologii jak gogle IAVS? Amerykańska armia chce, aby żołnierze, którzy jadą na misję lub ją wykonują czuli się bezpieczniej. Będą mogli obserwować to co dzieje się poza ścianami np. opancerzonego transportera.

gogle IAVS
Amerykańska armia wkrótce zostanie wyposażona w technologię widzenia przez ściany.

Co zaoferują gogle IAVS?

Gogle Integrated Augement Vision System, w skrócie IAVS pozwolą również widzieć żołnierzom w nocy, uważnie obserwować czy wróg nie zbliża się do bazy i czy nie kryje się za ścianą podczas wykonywania misji. To sprawi, że żołnierz nie będzie musiał wychylać się strzelając zza osłony.

To jednak nie wszystko, ponieważ gogle będą w stanie wyświetlać mapy, założenia taktyczne czy nawet obraz z drona zwiadowczego. Gogle IAVS wykorzystują ten sam system HUD, który znajduje się w hełmach pilotów myśliwców.

Według informacji podanej przez biuro prasowe US Army, Defense Visual Information Distribution Service amerykańska armia chce dostarczyć swoim jednostkom 40 tysięcy sztuk gogli.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.