Site icon MenWorld.pl

6G niedługo? LG pobija rekord transmisji danych!

Co prawda 5G dopiero jest dostępne od niedawna, ale wydaje się, że 6G niedługo wejdzie na rynek. Naukowcy LG Electronics oraz Instytutu Telekomunikacji im. Fraunhofera w Berlinie pobili rekord odległości transmisji danych właśnie w tym standardzie.

Naukowcy pobili rekord przesyłu danych za wykorzystanie sieci 6G

Kiedy nie wszyscy jeszcze mieli okazję skorzystać z możliwości standardu 5G, 6G niedługo może już trafić na komercyjny rynek. Jest to może wygórowane stwierdzenie, jednak naukowcy LG Electronics i Instytutu Telekomunikacji im. Fraunhofera w Berlinie wykonali ku temu naprawdę ogromny krok.

Przeczytaj także: Smartfony z 5G sprzedają się już lepiej niż te z 4G

6G niedługo? LG pobija rekord transmisji danych!
Kiedy sieć 5G zostanie zastąpiona przez 6G?

5G to bardzo szybkie rozwiązanie, jednak tak jak poprzednie standardy telekomunikacyjne, wykorzystuje ono częstotliwości poniżej 100 GHz. W przypadku 6G mówimy już jednak o falach wyższej częstotliwości, które już można podawać w terahercach (THz). Fale te są niewykorzystywane, dlatego też 6G nie tylko nie będzie oferowało opóźnień, ale także będzie do 50 razy szybsze niż 5G.

6G niedługo? Kiedy nowy standard wejdzie na rynek?

6G niedługo może wejść na rynek, a badania przeprowadzone przez naukowców z LG Electronic i Instytutu Telekomunikacji im. Fraunhofera w Berlinie tylko to potwierdzają. Zespół badaczy pobił właśnie rekord transmisji danych przy wykorzystaniu najnowocześniejszego standardu. Przy częstotliwościach od 155 do 175 GHz udało im się przesłać dane na dystans 320 metrów na zewnątrz. Poprzedni rekord był dwa razy mniejszy.

6G niedługo? LG pobija rekord transmisji danych!
Naukowcy LG i HHI pobili rekord przesyłu danych za pomocą 6G! Fot. LG News Room

Czy więc 6G niedługo wejdzie na rynek? Jeśli kupiłeś smartfon z obsługa 5G to możesz spać spokojnie, ponieważ szacuje się, że standard ten będzie obowiązywał na rynku konsumenckim dopiero w 2029 roku. Technologia ta jest jeszcze mocno ograniczona, więc zanim trafi na rynek komercyjny musi jeszcze zostać rozwinięta.

Źródło: LG

Exit mobile version