Connect
To Top

Adidas stworzył buty z plastikowych odpadów

Coraz częściej słyszymy o poważnym zanieczyszczeniu środowiska. Duża ilość odpadów dociera, również nad oceany. Sprawą postanowił zainteresować się Adidas. Popularny producent obuwia zaprezentował limitowaną edycję. Buty zostały wykonane z plastiku pochodzącego z odpadów oceanicznych.

Wszystko za sprawą współpracy  z inicjatywą Parley for the Oceans.   Widzieliśmy już buty produkowane za pomocą druku 3D,  modele pochodzące z odpadów oceanicznych to coś całkiem nowego.  Materiału do produkcji nie brakowało, ilość plastiku który znajduje się w ziemskich oceanach jest ogromna. Parley for the Oceans pracuje nad wydobywaniem starych sieci rybackich z den morskich i przetwarzaniem ich na surowce, które mogą zostać ponownie wykorzystane.

adidas 2

Nowe buty noszą nazwę Adidas x Parley ich górna część została  wykonana z plastiku otrzymanego w wyniku recyklingu 16 butelek po wodzie, oraz 13 gramów plastiku pochodzącego ze starych sieci skrzelowych.  Obuwie wyróżnia się wyglądem znacznie odbiega od innych kolekcji producenta. Współpraca Adidasa z Parley for The Oceans ma być kontynuowana przy innych wspólnych kolekcjach. Prezentowany model nie trafi do sprzedaży,  jest to jedynie specjalna limitowana seria, z której 50 par będzie można wygrać podczas internetowego konkursu.

adidas 3

Czy to początek produkcji nowej ery obuwia? Słyszeliśmy już o modelach produkowanych za pomocą druku 3D, pierwszy raz mamy do czynienia z butami, które powstają przy pomocy oceanicznych odpadów.  W sieci pojawiają się informacje dotyczące samo wiążących modeli co nas jeszcze zaskoczy?

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Moda męska

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media