156
Views

Wszystko za sprawą współpracy  z inicjatywą Parley for the Oceans.   Widzieliśmy już buty produkowane za pomocą druku 3D,  modele pochodzące z odpadów oceanicznych to coś całkiem nowego.  Materiału do produkcji nie brakowało, ilość plastiku który znajduje się w ziemskich oceanach jest ogromna. Parley for the Oceans pracuje nad wydobywaniem starych sieci rybackich z den morskich i przetwarzaniem ich na surowce, które mogą zostać ponownie wykorzystane.

adidas 2

Nowe buty noszą nazwę Adidas x Parley ich górna część została  wykonana z plastiku otrzymanego w wyniku recyklingu 16 butelek po wodzie, oraz 13 gramów plastiku pochodzącego ze starych sieci skrzelowych.  Obuwie wyróżnia się wyglądem znacznie odbiega od innych kolekcji producenta. Współpraca Adidasa z Parley for The Oceans ma być kontynuowana przy innych wspólnych kolekcjach. Prezentowany model nie trafi do sprzedaży,  jest to jedynie specjalna limitowana seria, z której 50 par będzie można wygrać podczas internetowego konkursu.

adidas 3

Czy to początek produkcji nowej ery obuwia? Słyszeliśmy już o modelach produkowanych za pomocą druku 3D, pierwszy raz mamy do czynienia z butami, które powstają przy pomocy oceanicznych odpadów.  W sieci pojawiają się informacje dotyczące samo wiążących modeli co nas jeszcze zaskoczy?

 

 

Tagi:
· · · · · · · · · ·
Kategoria artykułu
Moda męska

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.