86
Views

Prawdopodobnie w tym roku zobaczymy nową odsłonę bezprzewodowych słuchawek Apple – AirPods Pro 2. Najnowsze informacje mówią, że dostaną one nowe, ciekawe funkcje dotyczące zarówno w kwestii muzycznej, jak i użytkowej.

AirPods Pro 2 zadebiutują w tym roku

Apple bez wątpienia zdominowało rynek słuchawek TWS. Model AirPods doczekał się już trzech generacji. Natomiast wersja Pro na rynku jest już z nami trzy lata i wydaje się, że w końcu i on doczeka się nowej generacji. O drugiej odsłonie bezprzewodowych słuchawek TWS od Apple mówi się od jakiegoś czasu, jednak zdaje się, że premiera AirPods Pro 2 nastąpi już w tym roku.

Przeczytaj także: Apple uruchamia aplikację dla Androida do znajdowania AirTag

Słuchawki AirPods Pro 2 to model, o którym wiemy stosunkowo niewiele. Producent nie potwierdził, że takowy model znajduje się w produkcji. Jednak wszystkie źródła powiązane z gigantem z Cupertino donoszą, że druga generacja AirPodsów Pro wkrótce zostanie zaprezentowana światu. Użytkownicy czekają na nową odsłonę i zdaje się, że doczekają się jej w tym roku. Nowa generacja Pro ma oferować kilka ciekawych rozwiązań.

Nowa jakość audio i możliwość lokalizowania

Według najnowszych źródeł słuchawki AirPods Pro 2 będą pierwszymi z całej serii, które w końcu będą wspierały bezstratną jakość dźwięku. Mowa tutaj o formacie audio Apple Lossless Audio Codec (ALAC). Wykorzystanie tego formatu sprawia, że nowa generacja AirPodsów Pro ma potencjał na miano najlepiej grających słuchawek nie tylko w ofercie amerykańskiego producenta, ale również i na rynku.

To jednak nie wszystko, ponieważ Apple zdecydowało się na wykorzystanie kilku funkcji rodem z lokalizatorów AirTags. Sugeruje się, że producent wyposaży etui słuchawek AirPods 2 w specjalny lokalizator. Oznacza to tyle, że będziemy mogli zobaczyć ich położenie na iPhone. Co więcej, obudowa będzie posiadała wbudowany głośnik, dzięki czemu będzie możliwe namierzenie słuchawek za pomocą sygnału dźwiękowego. To bardzo dobra wiadomość dla ludzi, którzy lubią gubić takie rzecz. Zła dla złodziei, ponieważ słuchawki będzie można teraz zlokalizować.

Data premiery AirPods Pro 2 nie jest znana. Początkowo mówiło się, że nastąpi ona wiosną tego roku, jednak bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest premiera na jesień 2022.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.