164
Views

Lokalizatory Apple AirTag to przydatne urządzenia, zwłaszcza dla zapominalskich. Do tej pory urządzenia te współpracowały jedynie z urządzeniami amerykańskiego giganta z Cupertino. Teraz specjalna aplikacja trafi również na telefony z systemem Android! 

Apple AirTag wykorzystywane są w dobry i zły sposób

Urządzenia Apple AirTag są niezwykle pomocne. Pozwolą nam zlokalizować klucze, do których zostały przyczepione, czy inne rzeczy. Niestety, można je również wykorzystać do innych, nieco bardziej nikczemnych celów. Często zdarza się tak, że lokalizatory te wykorzystywane są do śledzenia ludzi lub samochodów, które są celem złodziei. 

Przeczytaj także: Apple AirTags używane do kradzieży samochodów!

Apple zdaje sobie z tego sprawę, że urządzenia te mogą wyrządzić tyle samo złego, co dobrego. Dlatego też w urządzeniach z systemem iOS pojawiła się funkcja, która informuje nas o tym, że w pobliżu znajduje się trakcer AirTag. Teraz producent udostępnił podobną funkcję dla urządzeń pracujących na systemie Google Android. 

Aplikacja Tracker Detect trafia na Androida

Lokalizatory Apple AirTag z założenia mają pomagać, a nie szkodzić. Nieuczciwi ludzie zawsze znajdą jednak sposób, na wykorzystanie technologii do swoich celów. Dlatego też Apple zdecydowało się na udostępnienie aplikacji Tracker Detect dla urządzeń z systemem Google Android. Aplikacja ta ma informować użytkowników o znajdujących się w ich pobliżu lokalizatorów. 

apple airtag
Apple uruchamia aplikację dla Androida do znajdowania AirTag

Aplikacja Tracker Detect pozwala więc na zlokalizowanie trackera AirTag i sprawdzenia, czy nie jesteśmy przypadkiem śledzeni przez jego właściciela. Do działania oprogramowania wymagany jest system Android 9 i wyżej. Jeśli lokalizator będzie znajdował się w naszym otoczeniu przez co najmniej 10 minut, będziemy mogli odtworzyć z niego dźwięk, w celu zlokalizowania jego położenia. 

Aplikacja dostępna jest pod tym linkiem

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.