Apple uruchamia aplikację dla Androida do znajdowania AirTag

Lokalizatory Apple AirTag to przydatne urządzenia, zwłaszcza dla zapominalskich. Do tej pory urządzenia te współpracowały jedynie z urządzeniami amerykańskiego giganta z Cupertino. Teraz specjalna aplikacja trafi również na telefony z systemem Android! 

Apple AirTag wykorzystywane są w dobry i zły sposób

Urządzenia Apple AirTag są niezwykle pomocne. Pozwolą nam zlokalizować klucze, do których zostały przyczepione, czy inne rzeczy. Niestety, można je również wykorzystać do innych, nieco bardziej nikczemnych celów. Często zdarza się tak, że lokalizatory te wykorzystywane są do śledzenia ludzi lub samochodów, które są celem złodziei. 

Przeczytaj także: Apple AirTags używane do kradzieży samochodów!

Apple zdaje sobie z tego sprawę, że urządzenia te mogą wyrządzić tyle samo złego, co dobrego. Dlatego też w urządzeniach z systemem iOS pojawiła się funkcja, która informuje nas o tym, że w pobliżu znajduje się trakcer AirTag. Teraz producent udostępnił podobną funkcję dla urządzeń pracujących na systemie Google Android. 

Aplikacja Tracker Detect trafia na Androida

Lokalizatory Apple AirTag z założenia mają pomagać, a nie szkodzić. Nieuczciwi ludzie zawsze znajdą jednak sposób, na wykorzystanie technologii do swoich celów. Dlatego też Apple zdecydowało się na udostępnienie aplikacji Tracker Detect dla urządzeń z systemem Google Android. Aplikacja ta ma informować użytkowników o znajdujących się w ich pobliżu lokalizatorów. 

apple airtag
Apple uruchamia aplikację dla Androida do znajdowania AirTag

Aplikacja Tracker Detect pozwala więc na zlokalizowanie trackera AirTag i sprawdzenia, czy nie jesteśmy przypadkiem śledzeni przez jego właściciela. Do działania oprogramowania wymagany jest system Android 9 i wyżej. Jeśli lokalizator będzie znajdował się w naszym otoczeniu przez co najmniej 10 minut, będziemy mogli odtworzyć z niego dźwięk, w celu zlokalizowania jego położenia. 

Aplikacja dostępna jest pod tym linkiem

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj