Site icon MenWorld.pl

Amazon planuje zakup Electronic Arts?

Od kilku tygodni mówi się, że Electronic Arts jest do kupienia. Najnowsze plotki sugerują, że pojawił się podmiot, który może być zainteresowany kupnem wydawcy i producenta gier komputerowych. Jest nim Amazon. Czy gigant poszerzy swoje portfolio?

Amazon przejmie Electronic Arts?

Co prawda firma zaprzeczyła tym doniesieniom, jednak w plotki sugerują, że popularny producent i wydawca gier komputerowych, EA, jest na sprzedaż. Takie przecieki nie są czymś nowym w świecie biznesu, jednak najnowsze plotki sugerują, że EA wkrótce może zostać kupiona przez światowego giganta rynku e-commerce.

Przeczytaj także: Discord wkrótce na PlayStation 5! Kiedy?

Jak donosi dziennikarz Krik McKeand, przedsiębiorstwo jest bardzo mocno zainteresowane kupnem EA. Na tyle mocno, że rzekomo złożył on już propozycję wykupu, a informacja o tym ma zostać podana na dniach. Oferta miała pojawić się już w zeszłym tygodniu.

EA chce w lipcu pokazać tytuły, na które wszyscy czekamy. Electronic Arts Amazon
Amazon planuje zakup Electronic Arts?

Sprzeczne informacje – plotka miała wygenerować hałas?

Oczywiście do tej pory żadne oficjalne źródło nie potwierdziło tych doniesień. Sprzeczne informacje podaje również David Faber z CNBC, który sugeruje, że gigant rynku e-commerce, po gwałtownym wzroście cen akcji nie zdecyduje się na złożenie propozycji wykupienia Electronic Arts.

Wygląda więc na to, że plotka ta była zwykłą informacją, która miała wygenerować ruch. Niemniej jednak nie wszystko może okazać się fejkiem, ponieważ Amazon od lat inwestuje w rynek gamingu i przejęcie tak dużego producenta i wydawcy jak EA, mogłoby sprawić, że gigant e-commerce mocno namieszałby na rynku gier komputerowych. Do EA należą przecież takie tytuły jak Mass Effect, Dragon Age, Dead Space, Battlefield, Titanfall czy wszystkie gry spod znaku EA Sports.

Źródło: CNBC

Exit mobile version