Amazon. Pracownik kradł i sprzedawał sprzęt. Wpadł przez głupotę!

Praca w magazynie Amazon na pewno jest bardzo wykańczającym zajęciem, a dla niektórych jest też dużą pokusą. Jedną z takich osób jest Douglas Wright, pracownik amerykańskiego oddziału giganta, który kradł sprzęt komputerowy, a potem sprzedawał go do hurtowni w Kalifornii. Wpadł przez własną głupotę.

Wpadł z własnej głupoty

Douglas Wright to 27-letni menadżer operacyjny w amerykańskim oddziale Amazon. Mężczyzna przez 15 miesięcy kradł paczki, w których znajdowały się elementy sprzętu komputerowego. Przez ten czas pracownik świetnie radził sobie ze swoim niegodnym uczynkiem, jednak popełnił bardzo duży błąd, który można skomentować tylko i wyłącznie jako głupotę.

Przeczytaj także: Wysyłał do Apple podróbki. Chińczyk oszukał producenta na 1 mln USD!

Okazuje się bowiem, że 27-letni pracownik magazynu Amazon kradzione paczki klientów serwisu kierował… do swojego domu. Wśród paczek znajdowały się karty graficzne, procesory, dysk i inne komponenty komputerowe. Fakt, że nikt przez 15 miesięcy nie zorientował się, że paczki trafiają pod jeden adres, jest bardzo zdumiewający.

Firma Amazon nie mogła poradzić sobie z wykryciem oszusta

Amazon również nie popisał się w całym tym procesie. Firma rozwiązywała sprawę przez ponad rok, nie wiedząc, że rozwiązanie jest właściwie pod nosem. Do całej sprawy zaangażowało się również FBI i US Postal Inspection Service. Dopiero interwencja tych dwóch agencji pomogła rozwiązać sprawę. Kto wie, być może Wright cały czas kradłby urządzenia klientów.

Jak się okazało, Douglas Wright przez 15 miesięcy ukradł sprzęt, który później sprzedawał do hurtowni komputerowej w Kalifornii. Łączna wartość łupu wyceniono na 273 tys. dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam ponad 1 mln PLN! Mężczyzna może następne 20 lat spędzić w więzieniu, a grzywna oscyluje w okolicach 250 tys. dolarów!

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!