Site icon MenWorld.pl

Amazon zamyka sklepy!

Amazon zamyka większość swoich fizycznych sklepów. W tym czasie firma zamierza skoncentrować się na sklepach spożywczych i modowych.

Amazon zamyka sklepy – jakie punkty sprzedaży mają być zamknięte?

Chodzi o Amazon Books, Amazon 4-Star i Amazon Pop Up w USA oraz Wielkiej Brytanii. Amazon Books był jednym z pierwszych fizycznych doświadczeń detalicznych, kiedy w 2015 roku otwarto pierwszą lokalizację w Seattle. Amazon rozszerzył swoją działalność na 24 księgarnie w samych Stanach Zjednoczonych. Wkrótce wszystkie zostaną zamknięte.

Amazon będzie kontynuować swoje wysiłki detaliczne z Amazon 4-Star, za pomocą ogólnie skoncentrowanego sklepu, który sprzedaje produkty z oceną 4 gwiazdek lub więcej z Amazon Digital Storefront wraz produktami pierwszej strony, w tym Echo, Kindle i Fire TV. Amazon Pop Up Stores były mniejsze, zawierające usługi pocztowe, które oferowały obrotowe produkty tematyczne (np. marzec jest kolaboracją drukarek Brother). W związku ze znacznie mniejszymi dochodami z fizycznych placówek w porównaniu z transakcji online, które za sprawą m.in. pandemii spadły jeszcze bardziej, Amazon zamyka sklepy. Oficjalnie.

Amazon zamyka sklepy
Amazon zamyka sklepy!

Wszystkie fizyczne punkty amerykańskiego przedsiębiorcy pomagały w realizacji chociażby zwrotów. Prócz tego oferowały niższe ceny i różne przywileje dla abonentów Amazon Prime. Niestety pora pożegnać się z tym, a raczej przejść obok tego dalej, ponieważ w Polsce i tak nie mieliśmy dostępu do tego typu obiektów.

Jak będzie wyglądać przyszłość firmy?

Amazon nie opuszcza sklepów stacjonarnych w całości. Firma będzie nadal prowadzić sklepy spożywcze Amazon Fresh i Whole Foods, a także sklepy Amazon Go Convenience Stores (z ich unikalnym modelem bezgotówkowym o którym przeczytacie tutaj). W dodatku na horyzoncie widać Amazon Style, jako sklep modowy.

Amazon zamyka sklepy!
Amazon zamyka sklepy!

Firma z Seattle ma jeszcze ogłosić dokładną datę tej operacji, są jednak doniesienia, że nie będzie to jedna, wspólna, a więcej różniących się nieco od siebie dat w zależności od sklepu. Jedno jest pewne – Amazon zamyka sklepy fizyczne. Domyślam się, że wymienione przeze mnie rodzaje, nie będą ostatnimi.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes

Exit mobile version