95
Views

G-Sync HDR, 200 Hz oraz 512 stref podświetlenia w monitorze AOC

AOC AG353UCG został po raz pierwszy zaprezentowany na terenie Polski. Jest on kierowany do bardzo wymagających graczy. Ultrapanoramiczny monitor wyświetla obraz o rozdzielczości 3440 x 1440 px przy odświeżaniu 200 Hz, na 35-calowej, zakrzywionej  matrycy VA. Ponadto oferuje podświetlenie strefowe LED oraz wsparcie dla VESA DisplayHDR 1000 i NVIDIA G-SYNC HDR.

AOC i Philips prezentują nowe monitory

Styl w rozdzielczości 4K

U32U1 to monitor powstały we współpracy z biurem projektowym Studio F.A. Porsche, który również pierwszy raz zawitał do Polski. Wyświetlacz oparto na 31,5-calowej, 10-bitowej matrycy IPS o rozdzielczości 4K. Jego ekran może wyświetlić 1,07 mld kolorów, pokrywa 90% palety DCI-P3 oraz wspiera standard VESA DisplayHDR 600.

U32U1 będzie świetnym kompanem dla nowoczesnego ultrabooka nie tylko za sprawą atrakcyjnej stylistyki. Monitor wyposażono w złącze USB-C, które może ładować komputer przenośny (do 65 W) i jednocześnie przesyłać sygnał wideo do wyświetlacza.

Q27T1 jest mniejszym bratem U32U1, również opracowanym wspólnie z biurem projektowym Studio F.A. Porsche. Jego 27-calowy panel IPS wyświetla obraz o rozdzielczości Quad HD. Ten model wyróżnia asymetryczna metalowa stopa oraz bardzo cienkie ramki po bokach i w górnej części matrycy. Pomimo nietypowej formy, podstawa została zaprojektowana tak, by zapewniać stabilność urządzenia.

AOC i Philips prezentują nowe monitory

Zakrzywione granie

Podczas spotkania prasowego zostały zaprezentowane trzy zakrzywione modele dla graczy o proporcjach ekranu 16:9. CQ32G1 jest propozycją dla graczy szukających 32-calowego modelu o rozdzielczości Quad HD z odświeżaniem 144 Hz w niewygórowanej cenie. Monitor oparto na zakrzywionej matrycy VA, która wspiera  technologię AMD FreeSync.

AG273QCX i AG273QCG to zakrzywione, 27-calowe modele przeznaczone dla graczy. Pierwszy z nich oparto na matrycy VA o odświeżaniu 144 Hz. Monitor wspiera VESA DisplayHDR 400 oraz AMD FreeSync 2 HDR. Drugi z nich cechuje matryca TN o odświeżaniu 165 Hz, czasie reakcji 1 ms i wsparcie dla technologii NVIDIA G-SYNC.

AOC i Philips prezentują nowe monitory

4K dla oszczędnych graczy, czyli AOC G2868PQU

G2868PQU powstał z myślą o graczach, którzy potrzebują niedrogiego modelu do grania w  rozdzielczości 4K. Monitor charakteryzuje się 28-calową matrycą TN o czasie reakcji na poziomie 1 ms oraz wsparciem dla technologii AMD FreeSync.

Uniwersalne 4K w modelu AOC U2790PQU

U2790PQU jest uniwersalną konstrukcją do zastosowań biurowych i domowych. 10-bitowa matryca IPS o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 4K zapewnia szczegółowy obraz o dobrym odwzorowaniu kolorów. Ponadto bardzo cienkie ramki U2790PQU ułatwiają tworzenie konfiguracji wielomonitorowych.

Poza AG353UCG, U32U1, Q27T1 i U2790PQU, powyższe modele AOC są dostępne w sprzedaży.

Tagi:
· · · · ·
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.