113
Views

Apple dba o swoich użytkowników i o ich prywatne dane, dlatego też zdecydowało się na bardzo radykalny krok. Jest to krok w stronę bezpieczeństwa użytkowników. Wkrótce ze sklepu z aplikacjami App Store zniknie tysiące aplikacji, które udostępniają prywatne dane firmom trzecim.

Apple potwierdza, że bezpieczeństwo danych ich użytkowników jest najważniejsze

Nikt z nas nie chce, aby jego dane dostały się w niepowołane ręce. Apple zdaje się o tym pamiętać i co chwila przypomina jak bardzo dbają o swoich użytkowników. Nie tak dawno firma z Cupertino zarzuciła Google, że Ci na potęgę kolekcjonują dane użytkowników ich usług. Apple wprowadziło również politykę, przez którą wszyscy deweloperzy chcący umieścić swoje aplikacje w sklepie App Store muszą szczegółowo wypisać jakie dane pobiera dana aplikacja.

Oczywiście taki sposób działania spotkał się z negatywnym odzewem ze strony konkurencji oraz portali społecznościowych. Apple zdaje się tym nie przejmować i konsekwentnie wprowadza nowe kwestie bezpieczeństwa, które mają poprawić ochronę prywatności użytkowników.

Z App Store zniknie tysiące aplikacji

Już wkrótce do rąk posiadaczy smartfonów iPhone trafi najnowsza wersja systemu iOS 14.5. Wraz z premierą najnowszej odsłony oprogramowania użytkownik będzie mógł zdecydować czy zgadza się na śledzenie przez aplikacje firm trzecich. Celem tego zabiegu jest lepsze dopasowanie reklam online. Na opcję tą można się zdecydować lub całkowicie ją wyłączyć. To nie wszystko, ponieważ nowy system wprowadzi również opcję App Tracking Transparency. Funkcja ta pozwoli na wyłączenie śledzenia przez daną aplikację, co ma chronić użytkowników przed gromadzeniem prywatnych danych przez twórców i reklamodawców.

App Store
Aplikacje, które nie dostosują się do nowej polityki Apple zostaną usunięte z App Store.

Wprowadzenie tej funkcji sprawi, że takie aplikacje jak chociażby Facebook czy Instagram stracą możliwość śledzenia użytkowników. Straty liczone są już w miliardach, dlatego też Mark Zuckerberg tak mocno walczył o to, aby Apple nie wprowadzało swojej polityki. Gigant z Cupertino odrzuca również aplikacje trzecich firm, które korzystają z zewnętrznego oprogramowania śledzącego aktywność użytkowników.

Z App Store może więc zniknąć tysiące aplikacji, które nie dostosują się do nowej polityki Apple. Jak widać amerykańska marka dba o prywatność swoich użytkowników.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.