Kilka dni temu odbyła się konferencja Apple WWDC. Podczas niej, amerykański producent zaprezentował kilka ciekawych projektów – nowe funkcje systemu iOS15 czy większe możliwości FaceTime. Gigant z Cupertino ogłosił także system dbający o dane użytkowników.

Apple WWDC przyniosło wiele nowości, najwięcej dotyczących FaceTime

Konferencja Apple WWDC przedstawiła nam wiele ciekawych pomysłów, które zostaną wdrożone przy najbliższej aktualizacji systemu iOS 15. Przede wszystkim, największe zmiany będą dotyczyć FaceTime. Za sprawą aktualizacji, osoby dzwoniące do siebie za pomocą urządzeń Apple, będą mogły m.in. stremować między sobą wideo czy też muzykę.

Przeczytaj także: Procesor Apple A15 właśnie trafił do produkcji. iPhone 13 coraz bliżej!

To jednak nie wszystko, ponieważ Apple coraz mocniej stawia na współpracę z innymi systemami. Teraz z FaceTime będą mogły korzystać również osoby nieposiadające smartfona, tabletu czy komputera amerykańskiego giganta. Tak, mowa tutaj o urządzeniach pracujących nie tylko na systemie Android, ale również Windows. Jest to spory krok w przód!

apple
Konferencja WWDC 2021 przyniosła wiele nowości!

Jeszcze większy nacisk na ochronę danych użytkowników

Podczas konferencji ujawniono także system, który ma chronić prywatność użytkowników urządzeń Apple. Gigant z Cupertino przedstawił system Mail Privacy Protection, czyli w wolnym tłumaczeniu system ochrony skrzynki pocztowej. Jego zadaniem jest ograniczanie zbierania danych przez reklamodawców, którzy wysyłają newslettery.

Producent, swoje rozwiązanie tłumaczy tym, że w grafikach znajdujących się w wiadomościach mailowych mogą znajdować się niewidoczne obrazy w formie pikseli, które odpowiedzialne są za gromadzenie danych. Pozwalają one sprawdzić reklamodawcy, do kogo dotarła wiadomość i czy została otwarta. System ma więc maskować adres IP użytkownika i uniemożliwić zbieranie opisanych danych.