Apple pracuje nad urządzeniem ze 20″ składanym ekranem

Składane ekrany to przyszłość wyświetlania obrazu. Obecnie na rynku znajdziemy wiele smartfonów korzystających z takich technologii. W tym gronie brakuje jednak Apple. Mark Gurman sugeruje, że amerykański producent pracuje nad urządzeniem, którego ekran ma mieć przekątną aż 20-cali!

Kiedy gigant z Cupertino dołączy do konkurencji?

Rynek składanych smartfonów stale się powiększa i co chwile otrzymujemy nowy model. Na rynku znajdziemy już propozycje od m.in. Samsunga, Xiaomi, czy Motoroli. Wśród nich brakuje jednak Apple. Amerykański gigant rzekomo pracuje nad składanym smartfonem, jednak nic o nim nie wiemy. 

apple
Tak będzie wyglądać składany iPhone? Render wykonał autos_user.

Przeczytaj także: Tak będzie wyglądał iPhone 14 Pro? Realne rendery w sieci!

Reklama

W sieci co jakiś czas pojawiają się informacje na temat tego, że gigant z Cupertino pracuje nad projektem składanego smartfona. Obiekt ten jest jednak wielką tajemnicą, jednak znając Apple i podejście firmy do nowatorskich rozwiązań, smartfon nie zadebiutuje na rynku zbyt prędko. Firma przecież jeszcze nie zrezygnowała z notcha w swoich smartfonach!

Apple rzeczywiście pracuje nad urządzeniem ze składanym ekranem

Okazuje się, że Apple pracuje nad urządzeniem ze składanym smartfonem, jednak nie jest to smartfon, jak sugerowano. Mark Gurman z Bloomberga podaje, że amerykański gigant pracuje nad hybrydą iPada i MacBooka. Urządzenie to ma posiadać 20-calowy składany ekran. Gurman potwierdził to, co wcześniej podał leaker Ross Young. 

Urządzenie, nad którym pracuje producent, ma posiadać podwójny wyświetlacz – jeden z nich będzie odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu, a na drugim umieszczona zostanie klawiatura i gładzik. Mamy więc tutaj do czynienia z urządzeniem opartym całkowicie na dotykowym rozwiązaniu. 

Premiera? Oczywiście urządzenie nie zadebiutuje zbyt prędko. Gurman poniekąd potwierdza, to co, napisał Young – urządzenie nie zadebiutuje wcześniej niż przed 2026 rokiem. Data ta miałaby się pokrywać z datą wprowadzenia na rynek samochodu Apple. 

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama