Apple się ugięło. Ważna wiadomość dla posiadaczy iPhone 13!

Wymiana uszkodzonego wyświetlacza w iPhone 13 do tej pory wiązała się z poważnymi konsekwencjami. Osoby, które robiły to w nieautoryzowanych serwisach lub samodzielnie, nie mogły korzystać z Face ID. To jednak się zmieni wraz z najnowszą aktualizacją.

Apple poszło po rozum do głowy

Premiera iPhone 13 odbyła się 14 września. Smartfon w momencie premiery był już bardzo rozchwytywany. Producent pomimo że nie zmienił bardzo designu swojego smartfona, to wprowadził kilka ciekawych funkcji, których brakowało poprzedniej generacji. W najnowszej wersji znalazła się także przerobiona wyspa aparatów, a w wersjach Pro wykorzystano się mniejszy notch.

Przeczytaj także: Ekranu iPhone 13 nie wymienisz w nieautoryzowanym serwisie!

Reklama

Producent postanowił również nieco poszperać w podzespołach smartfona. Nie mówimy tutaj o nowym procesorze Bionic A15, a o mikrokontrolerze zintegrowanym z wyświetlaczem. To właśnie ten element jest kluczowy w działaniu Face ID. Jeśli wymienimy uszkodzony wyświetlacz i nie przelutujemy mikrokontrolera stracimy możliwość korzystania z tej funkcji.

iPhone 13 prostszy w naprawie

Wymiana samego wyświetlacza w iPhone 13 nie należy do skomplikowanych czynności. Wygląda ona tak samo, jak w przypadku innych smartfonów. Schodki zaczynają się w momencie, kiedy trzeba przenieść mikrokontroler z oryginalnego wyświetlacza na ten wymieniany. Przeniesienie tego elementu jest niezwykle skomplikowane.

Okazuje się jednak, że Apple, po głosach niezadowolenia ze strony użytkowników postanowiło rozwiązać ten problem. Na kanale iCorrect pojawił się filmik, w którym możemy zobaczyć, że Face ID działa po wymianie wyświetlacza. Kluczowe jest to, że nie było konieczności przenoszenia mikrokontrolera. Powodem jest tutaj system iOS 15.2 Beta. Jedynym komunikatem, jaki możemy zobaczyć, to “Important Display Message”. Ostrzeżenie mówi, że smartfon nie może zidentyfikować wyświetlacza, jako oryginalny. Według iCorrect taki właśnie jest.

Apple kilka tygodni temu zapowiedziało, że najnowsza aktualizacja pozwoli bez problemu naprawiać wyświetlacz w iPhone 13. Producent nie rzucił słów na wiatr!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama