Premiera Apple Watch Series 7 nastąpi we wrześniu, ale już teraz możemy przeczytać sporo przecieków na temat nadchodzącego smartwatcha. Wczoraj pisaliśmy o tym, że siódma generacja inteligentnego zegarka od Apple będzie posiadała szybszy procesor i inny ekran. Najnowsze informacje ujawniają nieco więcej.

Jeszcze więcej informacji odnośnie Apple Watch Series 7

Serwis Bloomberg ujawnił kolejne informacje na temat nadchodzącego Apple Watch Series 7. Według ich przecieków, poza nowym szybkim procesorem, innym sposobem laminowania ekranu oraz wykorzystaniu nowego ultra-szerokopasmowego chipu UWB drugiej generacji, który umożliwi szybszą i lepszą komunikację z telefonami czy lokalizatorami AirTags. Jak się okazuje, możemy spodziewać się znacznie więcej.

Przeczytaj także: Apple Watch Series 7 zyska coś więcej niż nowy design!

Jak podaje serwis, Watch Series 7 może być wyposażony w czytnik linii papilarnych, który wykorzystywany jest m.in. w iPhone SE 2020 czy laptopie MacBook Air. Nie jest jednak jasne to, w jakim miejscu miałby pojawić się ten element. Kanciasty design, który rzekomo ma posiadać nowy Watch od Apple, daje w tym przypadku znacznie więcej możliwości, niż obecny projekt zegarka. Miejscem na czytnik linii papilarnych na pewno nie będzie koronka, ponieważ w niej znajdziemy EKG. Istnieją głosy, że skaner może pojawić się w ekranie. Na plotki te wpływa również informacja o nowym sposobie laminowania ekranu, który znajdzie się bliżej szybki.

apple watch series 7
Na podstawie przecieków powstał koncept siódmej generacji Apple Watch.

Trzy nowe wersje poszerzą gamę produktów

Najnowsze wzmianki o Apple Watch Series 7 nie mówią tylko o usprawnieniach technologicznych. Przecieki sugerują także, że gigant z Cupertino planuje wypuścić trzy nowe wersje zegarka. Mowa tutaj o prawdziwie sportowej wersji Nike. Obecnie zegarki oznaczone nazwą marki sportowej, różnią się jedynie paskiem oraz tarczami, których nie ma w podstawowej wersji. Nowa generacja zegarków Nike miałaby przynieść więcej funkcji, które byłyby skierowane w stronę sportowców.

Pojawiły się także głosy, że Apple chce konkurować z takimi firmami jak Garmin czy Sunnto. Firmy te w swoim portfolio posiadają urządzenia, które sprawdzają się w każdych warunkach. Wersja Adventure lub Explorer Apple Watcha Serii 7 ma zaoferować to, co urządzenia wyżej wspomnianych marek.