Apple z zakazem. Musi dostarczyć ładowarkę! Brazylia pokazuje jak to robić!

Apple z zakazem sprzedaży nowych smartfonów iPhone 14 w zestawie bez ładowarki. Takie oświadczenie wydał rząd Brazylii, który twierdzi, że firma sprzedaje konsumentom niekompletny produkt. Tak to się robi!

Apple z zakazem! Ładowarka musi być!

Rząd Brazylii pozostaje nieugięty i Apple musi się do tego przystosować. Jak ogłoszono, amerykański gigant nie będzie mógł sprzedawać swoich najnowszych smartfonów z serii iPhone 14 na terenie tego kraju bez ładowarki w zestawie. Trend ten rozpoczął się w momencie premiery iPhone 12 i kontynuowany jest do dziś. W Brazylii jednak to nie przejdzie.

Przeczytaj także: Apple iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max – cena, szczegóły

Reklama

W Brazylii wszystkie smartfony od Apple będą wyposażone w ładowarkę, która przecież nie znajduje się w pierwotnym zestawie. Rząd tego kraju twierdzi, że firma sprzedaje niekompletny produkt. Co więcej, Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego nałożyło na Apple grzywnę w wysokości 12 275 000 R$ (ok. 2,34 mln USD).

Brazylia pozostaje nieugięta. Trzeba iść przykładem tego kraju

Obecnie w zestawach ze smartfonami Apple znajduje się jedynie kabel USB C – Lightning i tyle. Kostka ładująca została z niego usunięta, ponieważ gigant z Cupertino zaczął dbać o środowisko, twierdząc, że brak tego elementu zmniejsza ilość e-odpadów. Takie tłumaczenie nie przeszło w Brazylii i skończyło się grzywną i zakazem.

Apple z zakazem w Brazylii będzie musiało więc dostarczać do swoich telefonów również ładowarkę. To nie pierwsze kłopoty giganta technologicznego w tym kraju. W 2021 roku agencja ochrony konsumentów w Sao Paulo nałożyła na firmę grzywnę w wysokości 10,5 mln R$. Wszystkie kraje powinny chyba iść za przykładem brazylijskiego rządu!

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama