Apple z zakazem. Musi dostarczyć ładowarkę! Brazylia pokazuje jak to robić!

Apple z zakazem sprzedaży nowych smartfonów iPhone 14 w zestawie bez ładowarki. Takie oświadczenie wydał rząd Brazylii, który twierdzi, że firma sprzedaje konsumentom niekompletny produkt. Tak to się robi!

Apple z zakazem! Ładowarka musi być!

Rząd Brazylii pozostaje nieugięty i Apple musi się do tego przystosować. Jak ogłoszono, amerykański gigant nie będzie mógł sprzedawać swoich najnowszych smartfonów z serii iPhone 14 na terenie tego kraju bez ładowarki w zestawie. Trend ten rozpoczął się w momencie premiery iPhone 12 i kontynuowany jest do dziś. W Brazylii jednak to nie przejdzie.

Przeczytaj także: Apple iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max – cena, szczegóły

W Brazylii wszystkie smartfony od Apple będą wyposażone w ładowarkę, która przecież nie znajduje się w pierwotnym zestawie. Rząd tego kraju twierdzi, że firma sprzedaje niekompletny produkt. Co więcej, Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego nałożyło na Apple grzywnę w wysokości 12 275 000 R$ (ok. 2,34 mln USD).

Brazylia pozostaje nieugięta. Trzeba iść przykładem tego kraju

Obecnie w zestawach ze smartfonami Apple znajduje się jedynie kabel USB C – Lightning i tyle. Kostka ładująca została z niego usunięta, ponieważ gigant z Cupertino zaczął dbać o środowisko, twierdząc, że brak tego elementu zmniejsza ilość e-odpadów. Takie tłumaczenie nie przeszło w Brazylii i skończyło się grzywną i zakazem.

Apple z zakazem w Brazylii będzie musiało więc dostarczać do swoich telefonów również ładowarkę. To nie pierwsze kłopoty giganta technologicznego w tym kraju. W 2021 roku agencja ochrony konsumentów w Sao Paulo nałożyła na firmę grzywnę w wysokości 10,5 mln R$. Wszystkie kraje powinny chyba iść za przykładem brazylijskiego rządu!

Źródło: Reuters

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...

Przez oszustwo na kryptowaluty 67-latka straciła 200 tys. złotych!

Niestety, ludzie w dalszym ciągu stają się ofiarami oszustów....

Remake Horizon Zero Dawn na horyzoncie? Sony ma pracować nad odświeżeniem gry

Remake Horizon Zero Dawn jest bardzo realny. Sony rzekomo...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj